Футбол. «Поділля» - «Нива»: фоторепортаж подільського дербі

Спорт 2475
Ігор Карпенко забив свій 5 гол у складі Поділля, зігравши лише в 7 матчах
Ігор Карпенко забив свій 5 гол у складі Поділля, зігравши лише в 7 матчах . Фото: автора

Хмельничани вдома перемогли вінницьку команду та наздогнали лідера чемпіонату.

У чемпіонаті України з футболу в другій лізі групі «А» відбулися матчі 20 туру. Хмельницьке «Поділля» першого травня вдома приймало вінницьку «Ниву» і здолало суперника з рахунком 2:0. Щоправда, перемога команді Віталія Костишина далася не легко.

«Ми переглядали матчі «Ниви» і очікували, що матч буде не простим, - після гри зізнався головний тренер хмельничан Віталій Костишин. – Але простих суперників нині немає, всі налаштовуються на нас. І добре, що моїм хлопцям вдалося продемонструвати нині не лише гру, а й здобути необхідний результат».

Вже з самого початку матчу «Поділля» почало активно атакувати. І на 2 хвилині, після навісу зі штрафного Віталієм Каверіним, Володимир Савошко головою переправив м’яч у сітку воріт «Ниви». Утім, цей гол не зарахували, зафіксувавши в Савошка положення поза грою.

Володимир Савошко забив у ворота Ниви, але гол не зарахували

Володимир Савошко забив у ворота Ниви, але гол не зарахували.

Ще через дві хвилин небезпечно пробивав Кирило Костенко, але його удар був неточним. «Нива» ж відповіла ударом Петрука на 10 хвилині – в руки Чуваєву.

Найкращий момент, щоб відкрити рахунок у матчі, які хмельницькі та вінницькі вболівальники називають «подільським дербі», господарі поля створили на 15 хвилини. Коли Олександр Пернацький головою пробив у дальній від голкіпера вінничан кут, але «Ниву» врятував хтось із захисників, вибивши м’яч із лінії воріт.

Матч Поділля - Нива видався безкомпромісним. Футболісти обох команд боролися за м'яч на кожній ділянці поля.

Віталій Каверін загострював гру Поділля як на фланзі, так і в центрі півзахисту

Віталій Каверін загострював гру Поділля як на фланзі, так і в центрі півзахисту.

Нива намагалася атакувати, але оборона Поділля діяла на відмінно

Нива намагалася атакувати, але оборона Поділля діяла на відмінно.

Та на 29 хвилині поєдинку «Поділля» все таки забило. Ігор Карпенко обігрався з Дмитром Пріхною та метрів з 10-ти пробив у лівий від голкіпера «Ниви» кут – 1:0. Більше якихось небезпечних моментів у першому таймі не було.

А ось друга половина гри стала іншою. Вже на старті другого тайму «Нива» ледь не зрівняла рахунок. Удар Артура Загорулька воротар хмельничан Олег Чуваєв відбив, але ж на добивання встиг Ігор Маляренко. Та Чуваєв виручив свою команду в цьому епізоді – відбивши спочатку м’яч, а згодом і прибравши його до рук.

Поділля - Нива - матч, в якому було справжня боротьба за три очки

Поділля - Нива - матч, в якому було справжня боротьба за три очки.

Кирило Костенко загострював гру Поділля на правому фланзі півзахисту

Кирило Костенко загострював гру Поділля на правому фланзі півзахисту.

Ігор Карпенко свій шанс у грі проти Нива використав, забивши гол у першому таймі.

На 82 хвилині матчу Бондар порушив правила на Каверіні й в ворота Ниви призначили пенальті.

Вінничанам вдалося заволодіти ініціативою. Щоправда, до небезпечних ударів по воротах «Поділля» справа не доходила. А кульмінацією матчу, мабуть, стали 82-84 хвилині. Швидка атака хмельничан завершилася тим, що Дмитро Бондар не за правилами зупинив Віталія Каверіна. І арбітр матчу Ігор Горбань призначив пенальті. Футболісти «Ниви» почали доводити рефері, що порушення правил було до лінії штрафного майданчика. Мабуть, ці пояснення були настільки емоційними, що Горбань ще й вилучив з поля капітана «Ниви» Вадима Хохлова.

Що сказав Хохлов арбітру - невідомо, але Ігор Горбань показав капітану Ниви червону картку.

Коли суперечки завершилися, пенальті взявся виконувати Фаді Салбак. Але канадському легіонеру «Поділля» не вдалося пробити Максима Гурідова. Щоравда, м’яч відскочив до Салбак, і Фаді вже з другої спроби зміг вразити ворота «Ниви» - 2:0.

Фаді Салбак, хоч і не реалізував пенальті, але потім все одно переграв Гурідова

Фаді Салбак, хоч і не реалізував пенальті, але потім все одно переграв Гурідова.

Матч Поділля - Нива видався цікавим, з двома голами, пенальті та вилученням

Матч Поділля - Нива видався цікавим, з двома голами, пенальті та вилученням.

Отож, «Поділля» перемогло «Ниву» з рахунком 2:0, і наздогнало лідера першості ФК «Ужгород» у турнірній таблиці. В обох командах по 41 балу, але ужгородці утримують перше місце завдяки кращій різниці забитих голів в очних протистояннях з хмельницькою командою. Третіми йдуть «Карпати» з Галича, в яких 39 очок та на один зіграний матч більше. Вони сьогодні зіграли внічию з «Діназом» 1:1, який посідає 4 місце з 36 очками. На 5 сходинці дунаєвецький «Епіцентр» із 34 очками, який в 20 турі обіграв луцьку «Волинь-2».

Свій наступний матч «Поділля» також зіграє в Хмельницькому. Вже 7 травня в гості до хмельничан завітає «Чайка» з Київщини, яка посідає 7 місце та має в активі 22 бали.

Ось так фанати Поділля привітали команду, коли та забила другий гол у ворота вінницької Ниви.