ye-logo.v1.2

Затримали телефонного шахрая

Суспільство 2340
Мобільний телефон став у пригоді охочому до легкої наживи.
Мобільний телефон став у пригоді охочому до легкої наживи.. Фото: newnetti.narod.ru

Упродовж шести місяців хмельничани, рятуючи своїх близьких від «міліціонерів», зменшили свої статки майже на 70 000 гривень.

Молодий мешканець Нетішина, звільнившись із місць позбавлення волі, швидко знайшов собі заробіток: обдурювати людей, граючи їхніми почуттями. В Управлінні МВС України у Хмельницькій області розповіли, що молодик через довідник стаціонарних телефонів обирав будь-який номер і дзвонив до жертви. Зловмисник представлявся працівником міліції та повідомляв, що нібито їх син чи племінник вчинив бійку, через що «потерпілий» зазнав важких травм. А щоб врятувати винуватця, потрібно заплатити 5 000 доларів.

Більшість опонентів одразу розуміли, що їх хочуть «розвести» і припиняли розмови, а деякі через власну необережність самі ж наштовхували злочинця в потрібний бік розмови — через хвилювання називали ім’я свого родича і повністю підкорялись вимогам свого «доброзичливого» порадника. Посередниками у цій справі ставали таксисти: вони, нічого не підозрюючи, перевозили гроші з одного міста в інше, спілкуючись при цьому із злочинцем по телефону. Молодик вигадував жалісну та нестандартну історію, і перевізники без всяких вагань та підозр виконували замовлення, за яке отримували відповідну оплату.

Місця передачі грошей юнак обирав загалом на околицях сусідніх міст, на автозаправках чи поблизу кафе та магазинів. Отримувачем коштів був знову ж таки таксист, який і доставляв гроші безпосередньо вимагачеві. Таким чином зловмисник обдурив щонайменше вісьмох жителів міста Хмельницького, а суми коливались від 5 до 24 тисяч гривень. Усі свої «чесно зароблені» гроші молодик витратив на розваги та азартні ігри.

Прикрою обставиною в цій ситуації є те, що люди, які потрапили «на гачок», були зазвичай похилого віку та звикли довіряти людям, а міліції, — що й казати. І як не дивно, у момент спроби зв’язатися з родичем, який «потребує» негайної допомоги, телефон, через збіг обставин, був або відключений, або не відповідав. Коли ж з‘ясовувалось, що ніякої біди немає і бути не могло, потерпілі звертались вже до справжніх міліціонерів, які і вийшли на слід свого «колеги».

На разі правоохоронці перевіряють причетністьмолодика до низки інших типових злочинів на території міста та області. І вже вкотре закликають бути пильними та уважними, при звернені до вас незнайомців із пропозицією надання будь-яких коштів, негайно телефонувати «102» або звертатися до найближчого відділу міліції. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую