ye-logo.v1.2

Розслідувано загибель машиніста ТОВ "Невоста"

Суспільство 2104
Схематичне зображення випадку.
Схематичне зображення випадку.. Фото: dnop.km.ua

Комісія спеціального розслідування теруправління Держгірпромнагляду у Хмельницькій області з’ясувала обставини та причини нещасного випадку із смертельним наслідком, що стався 28 вересня з машиністом екскаватора ТОВ «Невоста» (с. Вербка Кам’янець-Подільський р-н.).

Як повідомляє ТУ Держгірпромнагляду у Хмельницькій області, випадок, згідно висновку комісії, пов'язаний з виробництвом та підлягає обліку. Відповідальність за який несуть директор підприємства та заступник директора по виробництву, які прийняли та допустили до роботи потерпілого без навичок та досвіду керування екскаватором VOLVO EC360LC.

Встановлено, що нещасний випадок стався у вибої розкривного уступу на екскаваторі, який під час розробки з’їхав з уступу та перекинувся, смертельно придавивши водія, який вилетів з кабіни. За результатами проведеної експертизи Подільським ЕТЦ встановлено, що пасок безпеки (який би не уможливив падіння потерпілого) робочого місця механізатора було демонтовано. Експлуатувався екскаватор, якому не проведено обов’язковий технічний контроль. Разом з тим, пошкоджень чи змін конструкції, які могли призвести до самовільного руху чи зміні напрямку не виявлено. Особливість конструкції екскаватора, яка впливає на інтуїтивному рівні на механізатора, а саме, зміна напрямку ходу, що задається важелями з кабіни, в залежності від кута повороту платформи, вимагає певного досвіду та практичних навичок. Не врахування зміни напрямку дії важелів потерпілим призвела до падіння екскаватора з 2.8 м. висоти. Також з’ясовано, що працівник пропрацював лише чотири дні, включаючи і час витрачений на інструктажі та спеціальне навчання. Відомості про професійні навички та кваліфікацію, що набув робітник на інших роботах відсутні.

Комісія спецрозслідування серед іншого постановила ТОВ отримати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки.  

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую