ye-logo.v1.2

Хмельничани пишуть листи жертвам порушення прав людини (ФОТО, ВІДЕО)

Суспільство 2092

Так Поділля долучилося до всесвітнього Марафону написання листів.

Ми вже раніше повідомляли про початок акції, яку щороку проводить Amnesty International. Нагадаємо, суть Марафону полягає в тому, що люди у всьому світі одночасно пишуть листи на захист конкретних осіб, чиї права порушені, та на знак солідарності з ними.

7 грудня у приміщенні соціально-культурного простору «Гніздо» акцію презентували подолянам. Громадський діяч Степан Кушнір, якийорганізував Марафон у Хмельницькому, розповів присутнім про історію та ідею ініціативи.

Серед героїв цьогорічного всесвітнього Марафону є й українець. Яків Строган із Харкова, зокрема, обраний вже вдруге. У серпні 2010 року міліціонери відвезли його у ліс і там катували, а потім вимагали грошей за звільнення у його дружини Анни. Врешті, Якова відпустили, але коли він поскаржився, його знову заарештували та звинуватили у замаху на вбивство. У тому числі завдяки Марафону, 12 березня 2012 року його звільнили з СІЗО, змінивши йому запобіжний захід на підписку про невиїзд. Однак судова справа стосовно Строгана триває.

Більше про порушення прав людини саме в нашій країні розповіли гості – відомі українські правозахисники Володимир Чемерис та Михайло Лебедь. Вони пояснили механізми захисту від неправомірних дій міліції та несправедливих судових рішень.

Презентаційна акція Марафону пройшла досить жваво. «Це дуже добре, що така ініціатива нарешті дійшла й до нашого міста. У мене багато знайомих переймаються ситуацією, що склалася у Білорусі та Росії, які б залюбки приєдналися до цієї акції…», – поділився враженнями учасник акції Кирило Панкратов.
Під кінець зустрічі навіть відбувся невеликий діалог на тему функціонування демократичного суспільства, де кожен з присутніх зміг висловити свою думку з цього приводу.

У перший день до акції у Хмельницькому долучилося близько 20 осіб. Це були переважно громадські активіста міста, представники студентських профкомів, правозахисники. Організатор Марафону на Поділлі Степан Кушнір висловив сподівання, що акція стане корисною для всіх: "Я дуже сподіваюся, що наші листи підтримають їх та вплинуть на судові рішення у їхніх справах». Станом на сьогодні вже написано понад 70 листів.

Нагадуємо, що акція триває до 10 грудня включно. Написати листа підтримки або звернення до уряду можна за адресою вул. Проскурівського Підпілля, 77, культурний простір "ГНІЗДО" (в приміщені магазину "Добро"). 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую