ye-logo.v1.2

"Бездимний" закон у Хмельницькому

Суспільство 4335
Фото: amerikanki.com

16 грудня набув чинності закон про повну заборону куріння у приміщеннях закладів громадського харчування, органів влади, на зупинках, спортмайданчиках.

 Де вже не можна курити хмельничанам і яке покарання чекає їх за порушення заборони, вирішили дізнатися кореспонденти «Проскурівського телеграфу».
Любителям затягнутися цигаркою або покурити кальян у кафе або ресторані доведеться шукати ліпшого місця. Під дію закону підпадають не лише заклади, у яких подають їжу та напої, а й нічні клуби та дискотеки. Власників штрафуватимуть за попільнички, а курців за підпалену сигарету. Штраф за порушення вимог закону для підприємців складе від однієї до десяти тисяч гривень, а для курців - від 51 до 170 гривень, за повторне порушення – від 170 до 340 гривень. Контроль за дотриманням Закону покладено на інспекцію захисту прав споживачів або міліцію, в залежності від того, де піймали порушника – в барі чи на вулиці.
За словами голови обласного товариства споживачів Ірини Назаревич, у грудні був проведений семінар з місцевими рестораторами, на якому проводилось роз’яснення нового закону. За словами Назаревич, закон у рестораторів нарікань не викликав, а у більшості з них отримав схвальні відгуки. Залишились у виграші й офіціанти, які раніше на робочому місці ставали пасивними курцями й вдихали вторинний дим. І справді, одразу у кількох закладах нам повідомили, що курити в них у приміщенні тепер заборонено. На запитання, а що ж робити тим, хто палить, офіціантка спочатку жартівливо кинула «Кидайте цю звичку», а потім додала, що поки що можна вийти на вулицю, але й там офіційно заборонено. В іншому закладі запропонували «зайти за куток з вулиці», а у одному з ресторанів повідомили, що до 12 дня, для постійних клієнтів у залі для курців можна ще «подиміти».
За півроку до набрання чинності нового закону, Хмельницька міська рада на сімнадцятій сесії прийняла рішення «Про зменшення шкідливого впливу куріння тютюнових виробів на здоров'я населення на території міста Хмельницького», положення якого тісно переплітаються з вищезгаданим законом, але містять свої особливості. Усі заклади, що знаходяться на майдані Незалежності, на пішохідній частині Проскурівської не мають права ставити попільнички не тільки в самих приміщеннях, а й на літніх майданчиках, тому що ці місця є вільними від куріння. До того ж, не можна палити не лише на зупинках громадського транспорту, а й у п’ятиметровій зоні по периметру навколо зупинки, входу у громадське місце та трьохметровій зоні по периметру навколо банкомату. Окрім цього, вільними від куріння є ринки продовольчих та непродовольчих товарів. Згідно з рішенням міської ради, у місцях та закладах, де куріння заборонено, повинна бути розміщена інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту: «Куріння заборонено!». Однак, у прийнятому законі такої вимоги немає. Саме тому, за словами начальника управління транспорту і зв’язку Хмельницької міської ради Петра Кузьміна, вони не зобов’язані встановлювати жодних табличок із повідомленням про заборону куріння.
За словами члена громадської ради при виконкомі Хмельницької міської ради Дениса Монастирського, існує проблема з поінформованості громадян про заборону куріння в громадських місцях, особливо це стосується зупинок громадського транспорту і п'ятиметрової зони навколо неї. «За рахунок спонсорів було виготовлено 500 знаків про заборону куріння, які ми роздали по закладах охорони здоров’я та навчальним закладам, розмістили на дитячих майданчиках,- каже Денис Монастирський. – Проте ця кількість замала для Хмельницького». Проте, на думку пана Дениса, ситуація з курінням у громадських місцях Хмельницького не зміниться доти, доки у людей не зміниться ставлення до цієї проблеми.
Противники шкідливої звички вважають, що мають право відпочивати у барах та кафе, не дихаючи цигарковим димом. В той же час курці думають, що їх дискримінують. На зупинках громадського транспорту мало що змінилося після 16 грудня – як палили, так і палять. Зупинка «Либідь Плази». Стоїть чоловік років сорока і неквапячись затягується цигаркою. На запитання корреспондента чи знає він про набрання чинності нового закону й заборону куріння на зупинках громадського транспорту чоловік грубо відказує, продовжуючи курити: «Вам, що настрій сьогодні хтось спортив й ви хочете спортити його іншому, тому й прискіпуєтесь до мене?». До розмови приєднується літня жінка, яка стає на бік корреспондента й теж нарікає на чоловіка із запаленою цигаркою у руці. Щоб не продовжувати дискусію й затушивши недопалок, чоловік сідає на троллейбус, так і до кінця не зрозумівши, що то за такий закон, що забороняє людям курити, де їм зручно.
На Хмельницькому речовому ринку теж мало хто чув про закон. Це стає зрозумілим, коли ми пройшлись аллеями та рядами кількох місцевих ринків. Причому курять як покупці, так і самі продавці, подекуди випускаючи клуби диму просто в обличчя перехожих.
Що ж робити затятим курцям, у законі не прописано.
Курити заборонено:
- у ліфтах і таксофонах;
- у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
- у приміщеннях та на території навчальних закладів;
- на дитячих майданчиках;
- у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
- у під’їздах житлових будинків;
- у підземних переходах;
- у громадському транспорті;
- у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
- у приміщеннях об’єктів культурного призначення;
- у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
- на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.
Забороняється, крім спеціально відведених місць для куріння, обладнаних витяжкою:
- у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;
- у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;
- у приміщеннях гуртожитків;
- в аеропортах та на вокзалах.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую