ye-logo.v1.2

Олександр Малишевський: “Хороші телемайстри по домівках не ходять!”

Суспільство 5531
Олександр Малишевський каже, що телевізор нині перестав бути розкішшю.
Олександр Малишевський каже, що телевізор нині перестав бути розкішшю.. Фото: Дмитра Скрипника

Більшість пересічних хмельничан звикли проводити буденні вечори біля екранів своїх телевізорів. Адже уявити своє життя без чергової серії улюбленого серіалу, випуску новин або якої-небудь пізнавальної передачі вони просто не можуть.

 Тому дуже важливо мати на прикметі професійну майстерню або сервісний центр, в якому можна буде швидко і за доступною ціною відремонтувати будь-яку модель “голубого екрану”. Олександр Малишевський, телемайстер із багаторічних досвідом, переконаний, що ремонт теле- та відеотехніки повинен здійснювати досвідчений професіонал. А в тому, що техніка ламається, винні, зазвичай, самі споживачі.

- Олександре Дмитровичу, ви займаєтеся ремонтом електроніки майже все життя. Телевізори за ці роки сильно змінилися?
- Так, технології розвиваються шаленими темпами. За час моєї практики змінилося декілька поколінь телевізорів. Були радянські моделі: лампові й напівпровідникові чорно-білі телевізори, кольорові лампово-напівпровідникові, потім інтегрально-модульні тощо. Радянські телевізори були уніфіковані, тобто всі робилися за типовими схемами. Це дуже полегшувало навчання і спрощувало ремонт. Потім з'явилися перші моделі імпортних телевізорів, які зарясніли різноманіттям. Нині телевізор перестав бути розкішшю, перейшов до числа пересічних предметів побуту. Водночас він перестав бути товаром довготривалого користування. Виробникам вигідно, щоб техніка працювала протягом гарантійного терміну та “ще трохи”, а після цього споживач знову купував нову модель. У зв'язку із цими змінами помінялося і ставлення до ремонту, як з боку майстрів, так і з боку клієнтів-власників телевізорів. Тепер у нас, як і за кордоном, часто-густо можна побачити непотрібну техніку на смітниках.

- Які особливості ремонту нині можете виділити? Що в телевізорі ламається найчастіше?
- Ламається все. Проте найбільше проблем виникає у зв'язку із нестабільним живленням. Можна сказати, що наша електромережа дуже суттєво псує життя телевізорам. Тому, щоб убезпечитися, бажано встановити вдома спеціальне реле напруги. Ще одна причина частих поломок — неправильна та безграмотна експлуатація. Часто люди вимикають телевізор лише за допомогою пульта, лінуючись підійти та натиснути кнопку “вимкнення”. Слід пам'ятати, що хоча всі блоки й не задіяні, в такому режимі телевізор все одно продовжує працювати. Він весь час перебуває під напругою, а від цього пересихають конденсатори та перегрівається пайка. А в старих телевізорах із кінескопами намагнічуються екрани та втрачається колір.

- Які моделі телевізорів вважаються найякіснішими? Яка збірка найкраща?
- Останнім часом якість апаратури, яка продається на нашому ринку, залишає бажати кращого. Якщо збірка “біла”, тобто від виробника, то телевізор вважається хорошим. Першість продовжують тримати “Sony”, “Panasonic”, “Samsung” та “LG”. Нині з'явилися в продажу телевізори “Patriot” та “Jinlipu” - це все китайська техніка, яка невідомо де зібрана. Така апаратура, ще будучи на гарантії, ламається, здувається та вибухає.

- Не кожен може привезти телевізор у майстерню. Чому ви не ходите по домівках?
- Вдома можна провести хіба-що діагностику. Я вважаю, що в майстерні ремонтувати техніку набагато ефективніше та якісніше. В оселі клієнта немає зручностей для роботи, в першу чергу - відповідного освітлення. Крім того, обов'язково доводиться стикатися з «дрібними проблемами» - немає столу, телевізор зашитий у меблеву стінку, немає другої розетки, короткі антенні кабелі тощо. Неможливо взяти в одній валізі весь набір інструментів, приладів та радіодеталей. Часи, коли майстер із одним комплектом радіоламп за день ремонтував 10 телевізорів, давно минули. Складність техніки вимагає граничної концентрації майстра, якої нелегко досягти в «гостях». Тому хороші майстри по домівках не ходять.

- Людина з радіотехнічною освітою обирає техніку сама. Що порадите “чайнику” при купівлі телевізорів?
- Якби я купував телевізор для себе, то надав би перевагу LED-телевізору. Він тоненький, легкий, споживає менше енергії, краще працює та має яскравіше зображення. У цій техніці застосовується технологія комп'ютерного монітора. Основна порада - йти в магазин “підкованими”. Тому “прошерстіть” Інтернет, почитайте про нові технології та відгуки користувачів на форумах, щоб ви могли чітко сформулювати продавцю свої побажання.

- Розкажіть про правила експлуатації телевізора. Як продовжити його службу?
- Не розміщуйте телевізор біля опалювальних приладів та навпроти прямих сонячних променів, особливо це стосується “плазми” (порушується теплообмін, нагріваються вузли та деталі). Не встановлюйте техніку поруч із вазонами — зайва вологість їй не потрібна. Не варто залишати телевізор у режимі очікування (standby) — в багатоквартирних будинках часто відбуваються “стрибки” електроенергії, шкідливі для телевізорів, які залишаються в мережі. Що ж стосується моніторів, то це, можна сказати, найслабкіше місце сучасних телевізорів. Не можна чіпати їх пальцями та протирати екран звичайною тканиною, для цього є спеціальні серветки, груші та пензлики. Не користуйтеся функцією розподілу екрану на вікна тривалий час. Це призводить до пошкодження пікселів на екрані.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую