ye-logo.v1.2

На Красилівщині в столітньому храмі вперше молилися українською

Суспільство 224
Храм звели на початку ХХ століття
Храм звели на початку ХХ століття. Фото: з архіву редакції

Майже 9 місяців після того, як релігійна громада проголосувала за перехід з УПЦ (мп) до Православної церкви України, доступу новообраній парафіяльній раді до храму не було.

На Красилівщині у селі Пилипи в місцевому храмі Свято-Миколаївської парафії учора, 16 липня, вперше зазвучала молитва українською мовою. Про це повідомляють у Красилівській міській раді, називаючи це особливою церковно-історичною подією.

Нагадаємо, ще в жовтні 2023 року релігійна громада проголосувала за перехід храму села Пилипи з підпорядкування московського патріархату до Православної церкви України.

Як зазначають в міській раді, тоді настоятель цього храму не підтримав вибір своїх парафіян і відмовився переходити до ПЦУ разом із громадою.

«Навіть після отримання усіх необхідних документів, що підтверджують перехід, не надавав доступ до храму новообраній парафіяльній раді та контрольно-ревізійній комісії, а самостійно продовжував проводити в храмі богослужіння», - додають в міській раді.

Та зазначають, що нарешті учора, 16 липня, громада села Пилипи увійшла до свого рідного храму та вперше із настоятелем ПЦУ отцем Богданом тут парафіяни помолились рідною мовою.

За історичними даними, будівництво Свято-Миколаївської церкви в Пилипах розпочалося у 1903-1904 роках, а вже у 1907 році храм відкрили. За переказами, ідеєю будівництва храму захопився панський кухар Олександр Животовський. Він звернувся до пана та священика, який служив у сусідньому селі Чернелівка, з проханням про допомогу. Та йому відмовили. Та Ліксандр (так Животовського називали по-простому у селі) не опустив руки. Він зібрав на церкву усі гроші, які були вдома, навіть ті, що берегли на придане дочці, а також збирав пожертви, мандруючи. І храм в Пилипах таки звели.

Свого часу радянська влада влаштувала тут сільський клуб. Тоді місцевим мешканцям вдалося зберегли іконостас й інші реліквії, переховуючи їх від комуністів.

Нагадаємо, у Кам'янці-Подільському дерев'яну святиню, яку наприкінці 2023 року, за рішенням суду, покинули представники УПЦ (мп), передали релігійній громаді ПЦУ.

До теми: На Хмельниччині релігійних громад ПЦУ стало більше, аніж парафій УПЦ (мп)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую