ye-logo.v1.2

Брат і сестра: як подружити дітей?

Суспільство 6162
Фото: www.planeta-zdorovya.com

Існує безліч думок, кого ж легше виховувати – дітей однієї статі чи різної.

 Психологи зупиняються на тому, що перші, все ж таки, конфліктують більше, оскільки в них одна сфера інтересів, і вони є конкурентами одне для одного. Якщо ж вам поталанило виховувати хлопчика і дівчинку, то знайте, що підхід до вирішення їхніх конфліктів знайдеться швидше і простіше.

По-перше, давайте дітям можливість піклуватися одне про одного. У жодному разі не змушуйте їх це робити, але хваліть ініціативу. Наприклад, якщо в когось виникла образа, нехай діти самі спробують помиритися. Обом малюкам це сподобається.
Підказуйте їм, коли вони можуть допомогти одне одному. Нехай роблять щось разом. Навчити їх взаєморозумінню дуже важливо.
Не забувайте підкреслювати індивідуальність і важливість кожної дитини саме для вас.
Приділяйте малюкам свою увагу не порівну, а за потребою. Можливо, комусь вистачає мінімум спілкування, а хтось ображається, що мама його обділяє?!
Не порівнюйте брата з сестрою вголос. Це може підштовхнути їх до подальшого суперництва між собою. Можна порівнювати нові досягнення кожного малюка окремо, причому, в кращий бік.
Батькам не можна бути диктаторами. Їм завжди слід згладжувати конфлікти. Вчіть дітей направляти свої негативні відчуття одне до одного в «мирне русло», обговорювати свої емоції.
Не слід бути суддею конфліктів. Іноді краще визнати право малюків на злість чи образу. Нехай самі розберуться і приймуть рішення.
Частіше згадуйте про позитивні моменти, коли брат допоміг сестрі, а вона його розсмішила тощо. Підкреслюйте, що вони роблять це через любов одне до одного.
Розмовляйте з дітьми про те, що сім’я – це найголовніше. Нагадуйте, що вони завжди будуть поруч, як би не сварилися. Часто це допомагає подивитися на дрібну сварку з боку навіть дітям.

У старшому віці брат і сестра часто стають добрими друзями: у них з’являються спільні секрети від батьків, свої ігри і свій маленький спільний світ.
Дівчинка бачитиме в братові захисника і знатиме, що може на нього покластися. А хлопчик відчуватиме велику відповідальність за свою сестру.
Будьте впевненими: сварки не означають, що ваші діти не люблять одне одного. Просто у них є свої причини для баталій, але тепер ви знаєте, як їх уникнути. Зверніть увагу: напевно, після суперечки малюки, навіть якщо їх поставили в різні кутки, усміхатимуться одне одному і намагатимуться тихенько втекти від вас, щоб погратися.


Підготувала Катерина БОРОВСЬКА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую