ye-logo.v1.2

Як бути щасливим у шлюбі

Суспільство 5672
Фото: poumi.ru

Два чоботи – пара

 Так зазвичай кажуть про тих людей, чия сумісність очевидна, незважаючи на дати народження, імена, гороскопи та інші характеристики. Тим не менш, фінські вчені з університету в Тампере відкрили ще один спосіб її визначення, який може допомогти на початковому етапі стосунків. Опитування провели серед подружжів, які відзначили 5-річчя союзу. Щасливими на 100% (а таких була переважна більшість) себе назвали пари, де один з партнерів - народжений першою дитиною в родині, другий - останньою. Тобто виходить, якщо ви познайомилися з людиною і маєте на неї види, щоб вірно спрогнозувати спільне майбутнє, не завадить поцікавитися, чи вона первісток у мами, чи ні. Ось як це дослідження пояснюють психологи. Порядок народження дитини справляє значний вплив на її характер і багато в чому визначає успіхи не лише в кар'єрі, але й у особистому житті. Старші діти, як правило, піклуються про молодших і стежать за ними, а ті, в свою чергу, відрізняються меншим ступенем організованості та із задоволенням користуються опікою і допомогою. За спостереженнями фахівців, складніше за все побудувати стосунки чоловіка і жінки, які були єдиними дітьми в сім'ї: обидва звикли отримувати, а не віддавати - зазвичай такі люди дуже вимогливі до своєї другої половинки, і на цьому грунті можуть траплятися конфлікти. Загалом, повертаючись до прислів'я, два чоботи - звісно, пара ... якщо вони одного розміру, кольору і фасону. Щоправда, коли нас пов'язують взаємні романтичні почуття, можна на такі дрібниці і не зважати! Якщо вишукувати «ідеальний ідеал», з яким захочеться прожити рука об руку сто років і померти в один день, то є ризик залишитися самотнім! Адже абсолютної відповідності образу-мрії бути не може - хоч щось та не співпаде. Фахівці в галузі сімейних стосунків відзначають, що пристрасна закоханість живе в «двох серцях» не довше трьох років. За цей час подружжю потрібно притертися, обзавестися дітьми, майном і планами на майбутнє - словом, усім тим, що утримує сімейну човен на плаву. Але ніщо з перерахованого не зробить шлюб гармонійним, якщо чоловік і дружина за багатьма «життєвими пунктами» категорично несумісні. Саме про неї, подружню сумісність як про найважливішу умову, завдяки якій люди благополучно уживаються довгий час, йтиме мова.
Ідеал - це щастя?
Оскільки двох абсолютно однакових людей не існує, то і пару, в якій чоловік і дружина ідеально підходять одне одному, мабуть, не знайти. Але якщо припустити, що така пара все ж існує, то зовсім не факт, що вона щаслива своєї ідеальністю. Адже, як стверджують психологи, для сімейної гармонії бажані як схожість, так і відмінності. Згадайте щасливі сімейні пари ваших знайомих або родичів: чоловік і дружина в них або доповнюють одне одного, ніби прикриваючи слабкі сторони своєї половинки, або дуже схожі. Це і є сумісність: близькість, подібність або такі відмінності, за яких характери, звички і переконання не ворожі. Хочете визначити, наскільки ви сумісні в своїй парі? Тоді давайте спробуємо в сумісних розібратися ...
За біологічним годинником
Отже, «жайворонки», «сови», «голуби». «Жайворонки» краще себе почувають і активніше діють у першій половині дня, «сови» - у другій, а «голубам» до часу доби байдуже. Тому зрозуміло, що «сові», яка вляглася спати після опівночі, проблематично бадьоро зустрічати трудовий світанок з «жайворонком», а «жайворонку» - задерикувато танцювати з «совою» на тривалій вечірці. І для більшості «сов» (що важливо) додаткові хвилини ранкового сну більш бажані, ніж секс на світанку, втім, як для «жайворонка» - на заході. Як розпізнати несумісність? Метод простий: прислухайтеся до себе. Якщо в товаристві одне одного ви відчуваєте дискомфорт і напруженість, значить, ваші біологічні ритми розбалансовані. Що робити? Звісно ж, не варто ставитися до біоритмів як до діагнозу. А тим більше, не робити трагедію через їх неспівпадіння! Щоб уникнути неврозів, спробуйте спати окремо - саме спати! Гармонія сімейних стосунків від цього не постраждає.
Психофізична сумісність
Тут йдеться про темперамент. Розглянемо, наприклад, сім'ю із двох холериків і двох флегматиків. У першій - з'ясування стосунків з биттям посуду і ляскотом дверима. У другій - повний застій емоцій. Але, на щастя, практично в будь-якій людині одночасно «живуть» риси і нестримно активного холерика, і сумно-чуттєвого меланхоліка, і спокійно-вайлуватого флегматика, і життєрадісно-енергійного сангвініка. Так ось, завдяки таким комбінованим темпераментам подружжя утворюється урівноваження одного іншим. Як розпізнати несумісність? Повністю однаковим типажам спочатку добре, тому що вони «такі схожі». Але з часом обидва лідери починають «колоти рогами», а пара малоініціатівного типу - «чахнути» від туги. Що робити? Природжений темперамент одне одного ви не зміните, тому дуже важливо зберегти у своїх стосунках взаємну повагу, дружбу і, звісно ж, любов. І тоді несумісність характерів перетвориться на взаємодоповнюваність. Трохи терпимості - і компроміс буде знайдено. Єдність цінностей та цілей. Щасливий шлюб з його справжньою любов'ю і душевною єдністю неможливий, якщо партнери дивляться на світ по-різному, мають різні цілі в житті і плани щодо свого спільного майбутнього, виховання дітей, відпочинку. Однак буває, що ситуацію все ж можна виправити, а буває, що не можна. Життя покаже. Як розпізнати несумісність? Він думає про кохання, дітей і спільну старість на зразок «бабуся поряд з дідусем», а вона - лише про те, скільки грошей у нього на рахунку ... Він і вона - прихильники активного відпочинку, але він - завзятий турист і скелелаз, а вона - любителька модних туристичних турів і комфортабельних готелів. Що робити? Різні погляди на дозвілля аж ніяк не свідчать про непримиренні суперечності: можна відпочивати окремо або поєднати тижневий тур Європою з подальшою риболовлею і вечорами біля багаття в Чернігівській області. Можливо, дружині вдасться заразитися туристичною романтикою, а чоловікові захочеться поніжитися в SPA-салоні і поплескатися в басейні з морською водою. Що стосується шлюбів з розрахунку, то вони теж мають право на життя, однак вимагають куди більшою взаємної терпимості. Якої зазвичай і не вистачає. Адже де немає почуттів, на жаль, немає і міцної родини.
Емоційна сумісність
Він похмурий і серйозний, вона - сміхотуха, або: вона - снігова королева, він - життєрадісний живчик! У таких випадках зазвичай кажуть: «Непара». А, може, такі міркування категоричні? Адже люблять одне одного люди, незважаючи на зовнішні емоційні відмінності, насправді, відчувають приблизно однаково, сміються над одними жартами, мріють про одне й те ж. І закоханість цю ні з чим не переплутаєш, тому що вогник в очах емоційно сумісних людей однаково яскравий. Як розпізнати несумісність? Якщо жінка завдяки своїй романтичності жадає любові і тепла, а чоловік при цьому «кам'яна квітка», або навпаки: він марить романтичними бесідами при місяці, а вона думає лише про те, на якому маслі краще підсмажити котлетки, - несумісність очевидна. Що робити? Якщо все-таки є у подружжя бажання жити зі своєю половинкою довго і щасливо, то потрібно приймати її такою, яка вона є, і, можливо, бути навіть заново в неї закохатися (за умови, звісно, що вона бажає того ж).
Сексуальна сумісність
Буває, що чоловік бажає близькості часто, а жінка при цьому щоразу підшукує відмазку. Або навпаки. Обидва випадки - симптоми несумісності за сексуальним темпераментом. Причина гормональна: годинник сексуальної чуттєвості чоловіків і жінок не завжди йде в такт через рівень гормонів у «чоловічій» і «жіночій» крові, який має властивість коливатися в різний час! Як розпізнати несумісність? Підрахуйте, скільки разів на тиждень (місяць, рік) ваші «хочу» збіглися. Що робити? Цю несумісність побороти легше за все: допоможуть підручні засоби і вправи з розвитку чуттєвості. А ще підіть назустріч одне одному: сьогодні займаєтеся коханням, коли це подобається одному, а завтра - коли іншому. Якщо ви виявили у своїй парі ознаки несумісності, це лише привід уважніше придивитися одне до одного, ще раз згадати, що саме за ці риси ви полюбили свою половинку. І частіше шукати компроміс, поважаючи бажання чоловіка / дружини. Ідеальних пар не буває, чи не так? Точніше, так: найщасливіші - неідеальні пари.

 

Підготувала Тетяна ЄРМОЛАЄВА

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую