ye-logo.v1.2

Микола Рибак: “Невеликій родині потрібен бойлер на 80 л”

Суспільство 8697
Дмитра Скрипника
«Раз на рік бойлер потрібно чистити від накипу» - каже майстер.. Фото: Дмитра Скрипника

Для мешканців нашого міста гаряча вода часто стає розкішшю, адже проблеми з водопостачанням у нас, на превеликий жаль, не така й уже рідкість.

 Хмельничанин Микола Рибак ось уже 10 років допомагає людям вирішити цю проблему. Чоловік працює майстром по встановленню та ремонту електричних бойлерів, знає про ці прилади все й залюбки погодився поділитися з читачами «Проскурівського телеграфу» своїм досвідом.

- Які бувають водонагрівачі? Розкажіть про їхні переваги та недоліки?
- Електричні водонагрівачі є проточні та накопичувальні. Проточний нагрівач «видає» гарячу воду після того, як вона проходить через прилад, а електроенергія споживається тільки під час користування «тепленькою». Проточні - невеликого розміру і моментально нагрівають воду, але багато «тягнуть» електроенергії - не кожна проводка їх витримає. До того ж, у них часто перегорає спіраль. У той же час накопичувальні прилади (бойлери), - маленької потужності, але кількість води обмежена відповідним об’ємом. У ємності, заповненій холодною водою, встановлений нагрівальний елемент - тен. Він нагріває воду до заданої температури (від +35°С до +85°С) і вимикається. Водонагрівачі накопичувальні забезпечують найбільший комфорт, оскільки існує можливість запасу кількості води. Проте за комфорт доведеться заплатити розмірами бойлера і довшим періодом нагріву. До прикладу, щоб нагріти 80 л води до +75°С, знадобиться майже 3,5 години. Хоча в багатьох водонагрівачах можна запрограмувати температуру, яку підтримуватиме прилад.

- Вибір стіни, на якій буде висіти бойлер, має якесь значення?
- Це важливе питання. Стіна, на яку кріпиться водонагрівач, має бути рівною, на ній не повинно розташовуватися ніяких труб та стояків. Ідеальна поверхня для установки – монолітна цегляна або бетонна. Слід уникати монтування водонагрівача на ненадійних стінах із гіпсокартону та інших неміцних поверхнях.

- Як визначити, який об'єм бойлера вам потрібен?
- Для невеликої родини найоптимальніше купувати водонагрівач на 80 л. Розрахунок простий. Одна доросла людина за добу витрачає 30-40 л води. Для сім'ї з чотирьох чоловік для постійного використання води підійде бойлер із баком на 100 л. Якщо вам потрібен водонагрівач лише на кухні для миття посуду, до прикладу, то цілком можна обійтися пристроєм на 15 л.

- Яким водонагрівачам надати перевагу? Які фірми непогано себе зарекомендували?
- Звісно, краще обирати товари відомих марок «Gorenje», «Electrolux», «Atlantic». Але останнім часом вітчизняні виробники також почали випускати якісну техніку, яка нічим не поступається іноземній. Вони закуповують іноземні запчастини, а у нас лише збирають водонагрівачі. Саме такий прилад я встановив нещодавно у своїй ванній кімнаті. При нашій жорсткості води важливо, щоб у бойлера була хороша захисна емаль. Бажано купувати пристрої із закритим нагрівальним елементом («сухі»). Якщо він не «контактує» з водою, служитиме довше. Є ще бойлери з «мокрим» теном, який знаходиться у воді. Його час від часу потрібно чистити від накипу. Хоча «сухий» також потребує профілактики.

- Встановлення водонагрівача і підключення краще доручити майстрові?
- Це навіть не обговорюється. Був у мене випадок, коли до мене звернувся по допомогу чоловік, який намагався сам встановити бойлер. Він прикрутив його на маленькі дюбелі, і пристрій у нього просто відірвався. В результаті - в чоловіка перелом руки, пошкоджений водонагрівач і розбитий унітаз.

- Скільки коштує підключення і що для цього потрібно?
- Підключення обійдеться приблизно у 200 гривень. Крім того, потрібно буде придбати різні додаткові елементи для встановлення. Адже бойлер продається, зазвичай, навіть без шнура із «вилкою». Майстер визначає якої довжини та якості слід купити шланги, чи потрібні додаткові крани та подовжувач для розетки (якщо останньої немає в санвузлі). А ось додаткові фільтри для води у ванній кімнаті абсолютно не потрібні. Вони абсолютно не рятують від накипу. Крім того, гаряча вода вам потрібна для того, щоб митися, а не для приготування їжі. Установка бойлера вимагає також серйозного підходу до вибору кріпильної фурнітури. Як правило, в комплекті з фірмовими водонагрівачами знаходяться довгі кріпильні болти. Застосовувати інші, менших розмірів не рекомендується. Необхідно врахувати кожну дрібницю, а це може зробити лише професіонал.

- Розкажіть про правила користування бойлером?
- Раз на рік потрібно проводити діагностику бойлера та чистити його від накипу. Навіть, якщо ви за цей період мало ним користувалися. Варто пам’ятати, що в нас дуже жорстка вода. В моїй практиці були випадки, що я вичищав із водонагрівача по 1,5-2 відра накипу! Від цього можуть горіти та псуватися нагрівальні елементи й термостат. До того ж, коли бойлер не почищений він не лише повільно нагріває воду, але й «їсть» вдвічі більше електроенергії. Звісно, цю процедуру має проводити спеціаліст. Самим намагатися це зробити категорично не рекомендується.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую