ye-logo.v1.2

Тисни на газ або... крути педалі!

Суспільство 6708
Дмитра Скрипника
Фото: Дмитра Скрипника

“Проскурівський телеграф” дізнавався, які “колеса” можна орендувати у нашому місті для активного відпочинку.

 І зручно, і цікаво
“Велосипед — це і зручно, і корисно, і цікаво. Це відчуття польоту, ти розсікаєш повітря і ніби несешся над землею, — ділиться хмельничанин Дмитро Скрипник. — А ще ти в будь-який момент можеш зіскочити з велосипеда і стати пішоходом. Таким чином легко подолати перешкоди”. Поїздка на велосипеді також дає переваги порівняно із пішою прогулянкою: за один і той же період часу можна побачити набагато більше.
Якщо у вас немає власного велосипеда, а покататися хочеться, не біда. У Хмельницькому можна взяти в оренду засіб як на одну годину, так і на всі вихідні, і навіть на тиждень.
Де: “Партнер-тур”, вул. Театральна, 10, тел. 77-71-43, (097) 226-31-66.
Коли: з 10 до 20 години, без вихідних і перерви.
Скільки: 1 година — 15 гривень, 5 годин — 40 гривень у будні, 50 гривень — у вихідні та святкові дні, один день (з 10 до 20 години) — 50 і 60 гривень відповідно, доба — 70 і 80 гривень, тиждень — 270 гривень. Для укладання договору оренди необхідний український паспорт. У заставу можна здати паспорт (як внутрішній, так і закордонний), водійські права і 100 гривень, або 2500 гривень без документів.

На мініатюрних колесах
І хоч ролики назвати транспортним засобом важко, зате покататися на них можна не менш цікаво та екстремально, ніж, наприклад, на велосипеді.
Перший запис про використання роликових ковзанів датується 1743 роком. Зараз на них катаються і маленькі, і дорослі, професіонали виконують складні трюки. Є навіть стилі катання на роликах, серед яких даунхіл, агресів, стріт та інші.
Перш ніж купувати ковзани, можна взяти їх в оренду і переконатися, чи цей спорт дійсно для вас.
Де: школа більярдної майстерності, приміщення кінотеатру ім. Т. Шевченка, другий поверх (вхід біля ресторану “Наомі”), тел. 72-08-38.
Коли: цілодобово.
Скільки: дитячі ролики — 30 гривень за годину, дорослі — 40 гривень.
Кататися на власних ковзанах можна у скейт-парку біля Палацу творчості для дітей та юнацтва. Він обладнаний перилами, рампами, пірамідами та іншими засобами для здійснення трюків.

Стати гонщиком за п’ять хвилин
Відчути себе гонщиком та зарядитися адреналіном можна, покататившись на карті — найпростішому гоночному автомобілі. На картодромі, що в районі автовокзалу №1, прокладена спеціальна траса із зигзагами і крутими поворотами. Щоправда, розігнати швидкість можна лише до 60 км/год. Однак, як запевняють на картодромі, і цього вистачить сповна. Кататися може і дитина, головне, щоб вона могла дістати ногами до педалей. Видається захисний шолом і окуляри.
Де: вул. Трудова, 4/3б (в районі автовокзалу №1), тел. 63-00-53, (067) 383-93-59.
Коли: з 8 до 20 години, без вихідних і перерви.
Скільки: 5 кругів — 80 гривень, 10 кругів — 150 гривень.
Також картинг є у парку ім. М. Чекмана, однак там лише два карти і нескладна траса. Але й ціни менші: 5 кругів — 30 грн., 9 — 60 гривень, 12 — 70 гривень.

Їдемо по... воді
Крутити педалі можна, пересуваючись не лише по суші, а й по воді. Катамарани, двокорпусні судна, з’єднані мостом, відомі з давніх-давен. Зараз вони переважно поширені у спорті і туризмі.
Прокатитися з вітерцем Південним Бугом і насолодитися незвичними пейзажами міста з води можна і у нас. База прокату “Аврора” пропонує дво- і чотиримісні катамарани, за необхідності видаються надувні жилети. Однак діти з 7 до 16 років на катамарані повинні бути з дорослими, а до семи років взагалі не допускаються.
Де: набережна Південного Бугу, неподалік від парку ім. М. Чекмана, тел. 77-75-93, (097) 377-30-70.
Коли: з 10 до 21 години, без вихідних і перерви.
Скільки: двомісний катамаран: півгодини — 20 гривень, година — 35 гривень, чотиримісний: півгодини — 30 гривень, година — 50 гривень. У заставу — документ, що посвідчує особу, або мобільний телефон.

Велосипед+автомобіль
Веломобіль — транспортний засіб з мускульним приводом, що поєднує простоту і екологічність велосипеда із стійкістю та зручністю автомобіля.
Перші веломобілі з'явилися в США на початку ХХ століття. Зараз їх виготовляють як ентузіасти з підручних матеріалів, так і серійно комерційні фірми. Відбуваються численні фестивалі та змагання на веломобілях.
Відчути переваги та зручності цього незвичного транспортного засобу можуть хмельничани — як дорослі, так і маленькі.
“Веломобілі мають високу маневровість, передній і задній хід. Вони такі ж зручні, як автомобілі, і корисні, як велосипеди: крутіння педалей сприяє укріпленню м’язів”, — розповідає прихильник веломобілів Сергій.
За його словами, особливо полюбляють кататися діти. Є й хмельничани, які час від часу цілими родинами приходять покататися на веломобілях.
Де: парк ім. М. Чекмана, центральний вхід.
Коли: з 11 до 21 години, без вихідних і перерви.
Скільки: 10 хвилин — 10 гривень не залежно від типу веломобіля.
Також прокатитися на веломобілях можна у парку ім. Т. Шевченка. Тут прокат маленького (дитячого) транспортного засобу коштує 10 гривень за 10 хвилин, великого — 10 гривень за сім хвилин.

Екзотика на колесах
Віднедавна у нашому місті можна покататися на сігвеї — електричному самокаті з двома великими колесами. Ставши на колеса, пішохід перетворюється на “просунутого” учасника дорожнього руху, який може легко маневрувати серед натовпу, пересуватися швидко і не витрачаючи власних сил.
Втім, керувати сігвеєм досить просто, це може робити і дитина. Максимальна швидкість, яку дозволяє розігнати транспортний засіб — 40 км/год, якщо за кермом дитина — 15 км/год.
Де: майданчик перед кінотеатром ім. Т. Шевченка, тел. (068) 028-60-95.
Коли: щодня з 14 до 22 години.
Скільки: п’ять хвилин — 30 гривень, година — 300 гривень.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую