ye-logo.v1.2

У Хмельницькому відбувася еко-фестиваль для тих, хто вміє кидати сміття в урну

Суспільство 4431
Даші Пастернак
На еко-фестивалі хмельничани з'їли казан смачного куліша. Фото: Даші Пастернак

Після «великого прибирання» хмельничани відпочивали на «ЧистоFesti».

Сьогодні у Хмельницькому відбулося генеральне прибирання у рамках Всеукраїнської акції “Зробимо Україну чистою!-2015”. Небайдужі хмельничани зранку влаштували наймасштабніший «суботник», прибравши найбрудніші вулиці міста та області. Продовжили екологічний квест охочі біля ТЦ «Агора» на еко-святі «ЧистоFest». Там волонтери змогли відпочити та розважитись після важкої праці. За словами організатора дійства Степана Кушніра, фестиваль організований для людей, яких хвилює забруднення довкілля, які цікавляться проблемами екології та вміють викидати сміття в урни. На еко-фестивалі на людей чекали майстер-класи, козацькі смаколики, танцювальний флешмоб, вікторина й драйвова музика від українських гуртів.
Організатори зазначають, що вони хочуть привчити людей до екологічної свідомості через ігри та розваги. «Такий фестиваль – це заохочення для волонтерів, які сьогодні прибирали. Ми пропонуємо окрім свідомої праці, також свідомий відпочинок, - розповідає Степан Кушнір. - Фестиваль представляє екологічну культуру. Тут відбуваються екологічні майстер-класи, різні цікаві заходи, на яких людей навчають бути відповідальними перед природою».

На фестивалі людей навчали бути екологічно свідомими


На «ЧистоFesti» можна було абсолютно безкоштовно придбати собі щось цікаве, або позбутися не потрібного. Тут функціонував Free market, на якому кожен міг принести з дому те, що йому заважає і більше не потрібне. А будь-хто, кому така річ могла видатися корисною міг її взяти собі.
«Фестиваль дуже насичений. Хоча я не встиг сьогодні на прибирання, реабілітуюся завтра. Разом з іншими добровольцями піду прибирати Хмельницький Дендропарк, - ділиться учасник фесту хмельничанин Віктор Гущин. – Сьогодні на Free market приніс кілька дрібничок, серед яким сумка ручної роботи. Не думав, що комусь буде цікаво, але всі речі народ розібрав моментально».

Хмельничани на майстер-класах навчалися своїми руками робити цікаві дрібнички


Щоб волонтери після великого прибирання не голодували, справжні українські козаки приготували для них смачний куліш і запашну рибну юшку.

Козаки пригощали всіх охочих смачним кулішем

Розважали хмельничан відомі українські гурти Чумацький шлях, JahMan'sLove (м.Київ), Гравітація Марсу та Pana Rosa. Молодь співала разом з музикантами їхні хіти, танцювала під улюблені пісні.

"Чумацький шлях" заряджав публіку шаленою енергетикою


На фестивалі панувала приємна та дружня атмосфера. Яскраві враження учасникам еко-свята подарували хмельницькі воркаутери. Хлопці виконували складні акробатичні трюки на звичайній перекладині.

Воркаутери вразили глядачів фізичною силою та витримкою


Не обійшлося без танцювального еко-флешмобу.

Дівчата демонстрували на скільки важливо доглядати за чистотою довкілля


Кожен охочий міг взяти участь в майстер-класі «Друге життя», на якому дівчата з Хмельницького молодіжного клубу розвитку навчали людей робити різні прикраси, іграшки, або просто цікаві дрібнички з речей, які зазвичай всі викидають. Тепер хмельничани вміють виготовляти повітряні кулі з старих лампочок, квіти з пластикових пляшок, зозульок з пивних кришок.

Нове життя для старої лампочки - маленька повітряна куля


Родзинкою «ЧистоFesty» став конкурс на кращу сміттєву композицію і виготовлення насіннєвих бомб. Рецепт «бомби» простий: змішати землю, гумус і насіння квітів. Закидали такі «боєприпаси» в різні сторони, головна умова – не на асфальт, щоб насіння могло прорости.
Також на святі відбулася офіційна презентація «Алеї співдружності міст». Нещодавно активісти разом з представниками влади висадили біля «Агори» 14 дерев на честь 14 міст-побратимів Хмельницького. Тепер біля кожної берези встановили табличку з назвою міста-побратима і гранітний камінь. Вчора камені біля дерев розфарбували небайдужі хмельничани.
«Мало хто з хмельничан знає, які в нас є міста-побратими. Ми хотіли, щоб люди зрозуміли, що Хмельницький – місто відкрите для всього світу, - розповідає Степан Кушнір. - Каміння біля дерев розфарбоване або в традиції того міста, яке воно представляє, або загалом тієї країни. Їх розмальовували зовсім діти та дорослі. Навіть етнічні спільноти долучалися до роботи. Наприклад, поляки самі розмальовували камінь, який представляє польське місто».

Місто-побратим Модесто розфарбоване у символіці Америки

Найактивніша учасниця еко-фестивалю - дівчинка з чарівним ім'ям Дзвінка

А починався фестиваль під теплим дощем

Музикантів дощ не злякав

З пивних кришок робили зозульок

З правого боку жук Сонечко, виготовлений автором матеріалу

Коротко: відпочиваємо

На фестивалі кожен розслаблявся по-своєму

Але весело було всім!

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую