ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Прецедент: на Хмельниччині зробили перший крок до визнання агресії Росії Європейським судом

Суспільство 2714
Ярмолинецький суд визнав факт загибелі військовослужбовця внаслідок збройної агресії Росії
Ярмолинецький суд визнав факт загибелі військовослужбовця внаслідок збройної агресії Росії. Фото: styknews.info

Подібну справу про загибель військовослужбовця знову розглядатимуть в області.

Ярмолинецький районний суд вперше в країні встановив факт загибелі українського військовослужбовця внаслідок збройної агресії Росії. Як йдеться у рішенні суду від 29 березня, майор Ярослав Костишин загинув при виконанні обов'язку військової служби внаслідок агресії Російської Федерації проти України.

Представник Російської Федерації на суд не з'явився. Показання давали командир частини полковник Богдан Бондар та товариші по службі майора Костишина. Повний текст рішення сторони отримають 4 квітня 2016 року, а впродовж 10 днів воно може буте оскаржене.

Як зазначають у правозахисній організації “Сила права”, яка представляла інтереси сім'ї загиблого, хоч Верховна Рада України і визнала агресію Росії, через кілька років політичні погляди депутатів можуть змінитись.

“Склад Верховної Ради міняється, змінюються політичні погляди, і ВР може цю заяву скасувати. Судове рішення вже ніхто не скасує. Наша справа - відстояти інтереси кожного, хто постраждав внаслідок російської агресії. Це не лише сім'ї загиблих, а й переселенці, поранені в результаті воєнних дій, полонені. Послуги адвокатів для них безкоштовні”, - каже юрист громадської приймальні всеукраїнської громадської організації “Сила права” Руслан Ординович.

Встановлення юридичного факту російської агресії надасть право вдові загиблого майора Костишена звернутися в Європейський суд з прав людини з метою встановлення справедливого відшкодування. Разом з тим Світлана Костишин каже, що не мала жодних матеріальних мотивів.

“З одного боку приємно, що ми виграли суд, а з іншого — немає ніякої радості, бо краще б його взагалі не було. Це не матеріальний позов, я хотіла фактичного визнання загибелі мого чоловіка внаслідок російської агресії”, - каже Світлана Костишин.

В організації “Сила права” зауважують, щодо юридичного визнання збройної агресії Росії мешканці Хмельниччини до них звертають найчастіше. Вже незабаром у Ярмолинцях знову в суді розглядатимуть подібну справу.

Нагадаємо, майор Ярослав Костишин проходив службу у військовій частині А3013 (базується у Грузевиці Хмельницького району). Загинув 27 жовтня 2014 року на Донеччині під час артилерійського обстрілу у віці 33-х років.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую