ye-logo.v1.2

На Хмельниччині провели Фестиваль... часнику (ФОТО)

Суспільство 8959
Надія Білоус з Полонщини, окрім того, що має унікальну колекцію томатів трьох сотень сортів, перцю, баклажанів, привезла на фестиваль гіганськи часник, вирощений на власному городі.
Надія Білоус з Полонщини, окрім того, що має унікальну колекцію томатів трьох сотень сортів, перцю, баклажанів, привезла на фестиваль гіганськи часник, вирощений на власному городі.. Фото: автора

Традиційний для українців овоч удостоївся грандіозного дійства вперше в Україні.

Втім, організатори фестивалю – Спілка виробників часнику в України – обіцяють зробити фестиваль щорічним та організовувати ярмарки подільського часнику.

У селі Песець, що в Новоушицькому районі, фестиваль часнику зібрав сотні товаровиробників цієї культури, селекціонерів, як вітчизняних, так і закордонних – з Франції та Чехії, новачків часникового бізнесу і тих, хто з’їв не один пуд солі, набуваючи досвіду його вирощування.

Саме тут можна було дізнатися більше і власне побачити та навіть купити новітню техніку для догляду та вирощування цієї культури, як в промислових масштабах, так і для кількох соток присадибної ділянки, кращі сорти насіння, послухати передовий досвід іноземців в боротьбі з хворобами цієї культури та напрацювання вітчизняних селекціонерів щодо проблем та перспектив часниківництва в Україні...

Ярмаркувати до Песця з’їхалися професіонали і аматори часникової справи з усієї України. Привезли часник насінневий, однозубку, голівки, завбільшки з кулак. Найбільше, зізнаються, користується попитом часник вітчизняної селекції, зокрема сорти Любаша, Софіївський, Прометей. Найдорожче на ярмарку продавали насіння часнику – повітряну кульку. Ціна на неї подекуди сягала пів тисячі гривень за кілограм. Господарі, що приїхали ярмаркувати, зізнаються, що це чудова нагода спродатися та поповнити власні колекції часнику новими сортами.

  

На фестиваль з’їхалися професіонали і аматори часникової справи з усієї України

Анатолій Загарук приїхав на фестиваль з родиною з Івано-Франківщини. Привіз на продаж сорт Любаша. Зізнається, що він не примхливий у вирощуванні, дає гарний урожай. Часник чоловік вирощує уже понад 10 років. Аби сорт не вироджувався, радить садити культуру з зубців не більше чотирьох років, а потім знову поновлювати її з насіння.
Хмельничанка Ірина Сова приїхала зі своїм «сонячним» варенням, джемами та конфітюрами. Зварила до фестивалю навіть варення з часнику та розмарину. За смаком дуже схоже на мед.

Представити свої сорти часнику мали можливість усі господарі

Надія Білоус з Полонщини, окрім того, що має унікальну колекцію томатів трьох сотень сортів, перцю, баклажанів, привезла на фестиваль гіганськи часник, вирощений на власному городі.

«Це сорт Рокамболь. Дуже цінний завдяки своїм лікуючим властивостям. Останнім часом родина зацікавилася цією культурою, тож фестиваль – гарна нагода обмінятися досвідом».

Як і годиться, гостей на фестивалі пригощали традиційними для української кухні канапками з салом та часником. Господині ділилися досвідом вирощування та догляду цієї культури та проводили майстер-класи посадки зубців. Дітей – розважали на атракціях. Також на дійстві розважали гостей народні колективи – славнозвісний Лісапетний батальйон та запальні музики з Чернівеччини.

Гостей розважав гурт "Лісапетний батальйон"

«Часниківництво – наука не проста, - зізнається організатор фестивалю, голова Спілки виробників часнику України Володимир Власенко. – Щоб залучити більше українців до професійного промислового вирощування цієї культури, показати проблеми та успіхи цієї галузі, ми і організували конференцію (уже вп’яте) та Фестиваль часнику. Чому саме обрали Песець? Саме тут розташоване центральне підприємство по насінництву в Україні, котре вирощує насіннєвий часник. Тим часом промислове вирощування часнику на Хмельниччині – лише починається. Маємо поки перші спроби».

Саме з українського часнику можна вичавити найбільше ефірних олій

Організатори фестивалю запевняють, що об’єднуючись довкола однієї справи, мають на меті наповнити вітчизняний ринок українським часником та вийти на європейські горизонти. Запевняють, що українці мають споживати часник, вирощений вдома.

Наразі ж світовий лідер виробництва часнику – Китай. На нього припадає більше 70 відсотків сировини, що вирощується у світі. І чималі партії китайського часнику завозять і до України. За ним – Іспанія, Франція… Тим не менше європейські країни дуже зацікавлені саме в українському часнику. Чому, здавалося б? Як пояснюють фахівці, цінність культури багато залежить від того, в яких кліматичних умовах вона вирощена. І Україна в цьому плані – унікальна. Саме з нашого часнику можна вичавити найбільше ефірних олій. Бо ж не думайте, що купують його європейці, аби присмачувати ним пампушки чи сало. Партії ідуть на переробку з подальшим використанням в косметичній індустрії та фармацевтичній галузі. Так, саме з часникової олії виготовляють 70 відсотків усіх елітних парфумів!

На фестивалі представили і техніку для вирощування та обробки часнику.

Читайте також: Співочий ювілей: гурт «Лісапетний батальйон» влаштував грандіозний концерт на Чемеровеччині

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую