ye-logo.v1.2

До школи на велосипеді: чи користуються хмельницькі школярі новенькими велопарковками

Суспільство 7492
На території СЗСШ№ 1 не вистачає стійок для роверів
На території СЗСШ№ 1 не вистачає стійок для роверів. Фото: автора

Чимало шкільних парковок пустують.

Ще до початку навчального року біля хмельницьких шкіл встановили 30 велопарковок. На них із міського бюджету витратили понад 150 тисяч гривень.  Сайт "Є" вирішив перевірити, чи їздять хмельницькі школярі на уроки велосипедом.

Загалом, упродовж двох днів, з 9.00 до 11.00 години ранку оглянули дев'ять парковок у різних навчальних закладах. На чотирьох  стійках були прикріплені двоколісні, деякі навіть переповнені.

Наприклад, у НВК №4, що на вулиці Перемоги, до паркувальної стійки кріплять велосипеди по двоє на одне місце. Вчителька правознавства та історії Рена Карпець-Волковинська, каже діти навіть в дощ приїздять, обмотують плівкою велосипеди і залишають їх на парковках.

"Я й сама вже кажу чоловікові, щоб купив мені велосипед і я буду їздити на роботу. Але хочу такий, щоб з кошичком, щоб ще на ринок можна було їздити", - жартома зізнається вчителька.

Старшокласник Сергій розповідає, що їздить до школи аж до холодів. Хлопець, за умови, що ми не опублікуємо його фото, зізнається, катається не лише тротуарами і не завжди дотримується правил дорожнього руху.

Вчителька НВК 4, що на вулиці Перемоги, теж не проти їздити на ровері

За кількасот метрів від НВК№4, знаходиться ЗОШ №25. Там велопарковка пустує. Жодного ровера. Батько третьокласника, якого ми зустріли поблизу, розмірковує, це, напевно тому, що школа розташована у незручному для велосипедистів місці та й під'їзди до навчального закладу не дуже вдалі.

По вулиці Перемога у СЗОШ № 25 на велопарковках пусто

На думку завгоспа цієї школи, такі паркувальні стійки в їхньому навчальному закладі не потрібні. Велосипед не надто популярний серед учнів.

«За місяць скористався велопарковкою лише один школяр. Перед тим, як ставити якусь вартісну річ, потрібно у школах зробити опитування, визначити її ннеобхідність. Для нашої школи велопарковка не потрібна, однозначно. Краще зробити людський підйом та пандус. А то мамочки з колясками ледве виходять до школи», - розповідає завгосп.

У СЗШ№29 також не приїжджають на велосипедах

А от ситуація з велопарковками у СЗСШ №1 протилежна. Велосипедів біля школи – ніде «яблуку впасти». Навіть до старої і поржавілої діти прищеплюють свій "транспорт".

«Це хороший подарунок школі. Ми б не відмовилися від ще одного такого презенту», - кажуть на посту школи №1.

СЗ0Ш №19 теж без двоколісних

Аби школярі безпечно добиралися на велосипедах в школу, до них час від часу приходять хмельницькі патрульні. Поліцейські розповідають про правила для роверистів та оглядають припарковані велосипеди.

Велопарковка на території Технологічного багатопрофільного ліцею імені Артема Мазура

“З 20 серпня по 20 вересня відбувалась акція “Увага діти на дорозі”, в рамках якої патрульні відвідали всі школи. Під час зустрічей поліцейські розповідали учням про велопарковки, які встановлені біля шкіл, та порядок проїзду від дому до школи учнями, яким виповнилось 14 років. Після 20 вересня стартувала ще одна акція, уже виключно з безпеки велосипедистів - учнів шкіл. Вже відвідали патрульні 6 шкіл. Окрім лекцій, копи перевіряють оснащення припаркованих велосипедів”, - розповідає речник патрульної поліції Хмельницького Роман Мартинюк.

Біля ЗОШ № 8 теж є припарковані двоколісні

За його словами, не дивлячись на те, що уже осінь і ранки досить прохолодні, учні їздять до школи на велосипедах. Подібні лекції проведуть по всіх школах міста. Окрім безпеки на велосипеді, говоритимуть і про правила для пішоходів.

 

У 17 ліцеї велопарковки трохи іншого формату, але теж не пустують

 

Без роверів парковка у 30-й школі

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую