ye-logo.v1.2

Говорять багато, а як доходить до справи – бояться відповідальності , - голова батьківського комітету

Суспільство 4402
Щоб створити дієвий комітет, потрібне бажання батьків
Щоб створити дієвий комітет, потрібне бажання батьків. Фото: автора

Батьки мали б бути дорадчим органом при директорові, які дають своє бачення вирішення проблеми, але, на жаль, у нас це не завжди так.

Батьківський комітет – це зв’язковий елемент між директором, педагогом і департаментом освіти. Але, як заявив директор Департаменту освіти і науки Хмельницької міської ради Роман Миколаєв під час інтрев’ю Сайту «Є», у нас зазвичай їхня робота зводитися до того, щоб організувати екскурсію або зібрати гроші дітям на свято.Проте, все ж є у Хмельницькому кілька комітетів при школах, які дійсно гарно працюють. Серед них батьківський комітет НВК № 10.

У чому секрет вдалого функціонування батьківської ради у цій школі, для чого взагалі вона потрібна, та чи можуть члени комітету впливати на рішення керівництва навчального закладу, нам розповів голова батьківського комітету НВК №10 Андрій Щербицький.

«Я був молодий батько, коли моя дитина пішла в школу. Спочатку мені дуже не подобалося, що не було зрозуміло куди дівалися гроші, зібрані на фонд школи. Нам говорили про відремонтовані дахи, труби, тобто те, що ми не могли побачити своїми очима. Це обурювало. Тому я почав запитувати директора школи і його завідувачів, де ж діваються ті кошти. У нас батьки чомусь бояться ставити подібні питання класним керівникам, завідуючим, але це їхнє право – вимагати звітності», - розказав голова комітету.

Пізніше НВК №10 очолив новий директор Святослав Ратушняк. Як повідомив пан Андрій, саме він йому запропонував створити батьківський комітет в школі.

«Коли ми це оголосили на батьківський зборах, нас підтримали. Але в кожного є робота, сім’я, хобі, а тут потрібно ще чимось займатися. Проблема у тому, що батьки говорять багато, а коли доходить до справи, вони бояться відповідальності», - зазначив голова батьківського комітету.

Найважливіше в організації батьківського комітету було відпрацювати чітку систему звітності, щоб батьки знали, на що йдуть гроші.

«Це було сім років тому. У ті часи директори визначали скільки здавати грошей на фонд школи. Ми ж створили раду і самі вирішували яка має бути сума, і на що її витратити, - каже чоловік. - На нарадах був присутній директор, він розповідав на що в них не вистачає коштів. Протягом 5 років ми збирали в рік по 200-250 гривень з дитини. Але ми не зобов’язували це робити насильно. Тому, як правило, 70-80% дітей здавали гроші. За той час ми зробили сучасну їдальню в школі, хол, туалети, заасфальтували перед школою площу».

За словами Андрія Щербицького, всі кошти були в нього, як голови батьківської ради, а не в директора. Якщо ж школі потрібно було виконати якісь роботи, на адресу голови комітету писався лист від відповідного заступника. Потім людина, яка писала заяву, звітувала про виконані роботи.

Останні два роки у Хмельницькому заборонили здавати гроші на фонд школи. Замість цього на утримання кожної дитини з бюджету виділяють по 100 гривень в рік.

«Не дивлячись на нововведення, теперішній директор Віктор Грищук і далі продовжує звітувати батьківській раді про витрачені гроші. Хоча це гроші з бюджету. Це дуже похвально, - сказав Андрій Петрович. - Ми задали цей темп. Тепер ми займаємося більш соціальними питаннями, створюємо умови, щоб нашим дітям було краще навчатися. Водночас ми радимо директору на що варто звернути увагу, куди витратити виділені гроші. І директор прислуховується».
За словами Андрія, батьківський комітет – це так званий «децентралізований» орган, який дійсно може впливати на школу.

«Щоб створити дієвий комітет, потрібне бажання батьків. Але громадська робота часто дуже невдячна. Коли ти намагаєшся щось робити, тобі ставлять палки в колеса. В цей момент часто люди опускають руки, і не намагаються далі щось робити, - зазначив він. – Я вже вчетверте переобраний головою комітету, і завжди були невдоволені батьки, були анонімки на директорів. Мене навіть перевіряла СБУ, прокуратура. Це був 2014 рік. Але завдяки веденню звітної документації стосовно витрат фонду школи, до мене не було претензій від органів. Не зважаючи на це все, якщо знайти кількох однодумців, які б підтримували один одного, все вийде».

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую