ye-logo.v1.2
18 Лютого, 2020

Десятки тисяч жителів області п’ють воду з нечистотами

Суспільство 2408 1
Ось такий викляд має вдойма в смт. Понінка
Ось такий викляд має вдойма в смт. Понінка. Фото: з Фейсбуку

Річку Хомору забруднює два підприємства, одне з яких робить це законно.

Понад 24 тисячі мешканців Полонного й досі п’ють воду з річки Хомори. За даними Держекоінспекції області, стан водойми – досить плачевний, адже її забруднюють два великі підприємства – Понінківська картонно-паперова фабрика та комунальне підприємство «Полонне тепловодопостачання».

Про це відомо відповідним службам Хмельницької області. Навіть міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак у «Фейсбуці» неодноразово писав про критичний стан річки Хомори. «Отримуємо нові звістки про забруднення водойм. Іронія в тому, що знову в епіцентрі подій ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика «Україна» та КП «Полонне тепловодопостачання». Так, саме одному з цих підприємств зараз держава через суди намагається заборонити скидати забруднюючі речовини в місцеві водойми», - написав міністр.

Натомість Держекоінспекція області зазначає, що викиди у річку біля паперової фабрики є, але вони санкціоновані та на них є дозвіл (виданий Департаментом екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації від 11 квітня 2017 № 1376 терміном дії до 11 квітня 2020 року).

Забруднення річки відбувається не лише промисловими, а й каналізаційними стоками.

«При візуальному обстеженні річки Хомора та її прибережної захисної смуги на ділянці протікання біля території ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика-Україна» несанкціонованих скидів та фактів загибелі водних живих ресурсів не виявлено. Крім того, під час перевірки інспекцією встановлено, що КП «Полонне тепловодопостачання» здійснювало скид зворотних вод у річку Хомора з перевищенням встановленого нормативу», - повідомляють на сайті Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області.

Отже, виявляється, що забруднення річки відбувається не лише промисловими, а й каналізаційними стоками. А полончани і надалі п’ють воду з Хомори, яка по документах є питною та сплачують за неї майже 10 гривень за кубічний метр.

За словами директора комунального підприємства «Полонне тепловодопостачання» Олександра Теслі, станція очищення міських каналізаційних стоків застаріла і замала за потужністю, тож їх фактично напряму скидають у річку.

«Полонські міські очисні споруди працюють з 60-70-х років. Реконструкція, яка мала бути завершена ще три роки тому і на яку витратили понад 4,5 мільйона гривень і досі не вирішила проблеми очищення скидів. По факту проведення цієї реконструкції відкрита кримінальна справа і на даний час, я як директор підприємства, не погоджуюся приймати цю роботу, адже вона не відповідає технічним умовам», - розповів Олександр Тесля.

Комунальник каже, що для вирішення ситуації з очисними спорудами, потрібно щонайменше 11 мільйонів гривень. «Проект є розроблений, але цих грошей ні в підприємства, ні у міської ради немає», - каже Олександр Андрійович.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую