ye-logo.v1.2

Аномалія чи закономірність: що кажуть про березневі морози та снігопади хмельницькі метеорологи?

Суспільство 2601
За даними хмельницьких метеорологів зимовий режим погоди в березні, спостерігається в середньому раз на 5 років
За даними хмельницьких метеорологів зимовий режим погоди в березні, спостерігається в середньому раз на 5 років. Фото: econews.org.ua

За спостереженнями синоптиків Хмельницького обласного центру з гідрометеорології, найпізніше весна приходила у наш край 5 квітня, це було у 1963 році. А найраніше… 26 січня, у 2016 році.

Сильні морози в перші дні місяця, снігопади й морози, які прийшли на Хмельниччину цього тижня, викликають в пересічних жителів цілком логічне питання: «Яким насправді мав би бути березень?»

«Погода часто підкидає нам сюрпризи, - каже Вероніка Апполонова, завідувачка сектору гідрометеорологічно забезпечення Хмельницького обласного центру з гідрометеорології. – І прикладом є цьогорічна зима. Вона, якщо згадаємо, прийшла до нас в кінці першої декади січня і до цього часу ще триває, не дивлячись на те, що березень – це вже весняний місяць».

За словами гідрометеоролога, початок березня зустрів нас відчутним зниження температури, яке було обумовлено надходженням холодного арктичного повітря.

«Середні добові температури 1 та 2 березня були нижчими за норму на 12-15 градусів, а нічні - знижувались до мінус 18-24 морозу, - зазначає Вероніка Апполонова. - Проаналізувавши дані багаторічних спостережень (з 1945 року) можна сказати, що морозна зимова погода на початку березня спостерігалась на Хмельниччині доволі часто, але такі низькі температури, як в цьому році – відмічено вперше».

Хоч після тривалих морозних днів, починаючи з другої п’ятиденки березня, встановилась справжня весняна погода, вона протрималась не більше 10 днів.

«Починаючи з 17 березня зима знов нагадала про себе, - каже метеоролог. - Усе це через активізацію південно-західних циклонів. Температура повітря опустилась до мінусових значень, до того ж і снігу випало доволі багато, особливо в південній половині області (за 17-20 березня - майже місячна норма)».

Втім, у Хмельницькому, за даними багаторічних спостережень, сніговий покрив в березні, висотою 15-30 сантиметрів, буває приблизно раз на сім років. Найбільше снігу у ці дні (аж до півметра) було 1980 та 1996 роках. А якщо про зимовий режим погоди в березні, то він спостерігається в середньому раз на 5 років. Теплі березневі місяці зустрічаються не так часто, всього 4 рази за весь період спостережень і всі вони припадають на останнє тридцятиріччя.

Тим часом, за даними синоптиків Хмельницького обласного центру з гідрометеорології, до кінця тижня нічна температура ще буде опускатись до 7-10 градусів морозу, а от денна поступово підвищиться до 2-7 градусів тепла.
26-27 березня очікується настання весни за метеорологічним календарем (коли здійсниться перехід середньодобової температури повітря через 0°). До речі найбільш пізній прихід весни було зафіксовано 5 квітня, це було у 1963 році, а найбільш ранній - 26 січня, у 2016 році.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую