ye-logo.v1.2
25 Квітня, 2019

Підсумки дня: про кольорові парасольки, кір і фестивалі

Ангеліна Мовчан Суспільство 1149
Нову фотозону облаштували із 120 парасольок.
Нову фотозону облаштували із 120 парасольок.. Фото: з архіву редакції

Яким був понеділок 18 червня, у короткому огляді новин.

Вже кілька днів хмельничани тішаться кольоровою фотозоною – парасольками, які почепили у центрі міста, поблизу кінотеатру «Планета». Директор обласної фірми «Кіновідеопрокат» Андрій Олесь каже, купили 120 парасольок за власні кошти, в Одесі, через Інтернет. Докупили кріплення та троси і на все витратили близько 10 тисяч гривень.

Та не все так кольорово. До хмельницької дитячої інфекційної лікарні продовжують поступати хворі на кір. За словами заступника головного лікаря Хмельницької міської інфекційної лікарні Нінель Марцонь, на кінець минулого тижня виписали 15 осіб. За вихідні до лікарні потрапило ще п’ять дітей, а сьогодні ще троє. Наразі у відділені перебуває 18 пацієнтів, в яких діагностовано кір. Є діти до року, є і шкільного віку.

Не все просто і в сфері пам’яток архітектури. Згідно з державним реєстром нерухомих пам’яток України, в Хмельницькому лише чотири об’єкти зареєстровані, як пам’ятки культури місцевого значення. Серед них одна пам’ятка історії (Братська могила жертв фашизму, що за адресою Вінницьке шосе, 4) та три пам’ятки монументального мистецтва (пам’ятники Богдану Хмельницькому, Тарасу Шевченку, який у сквері Шевченка, та «Ангел Скорботи»), однак немає жодної пам’ятки архітектури та містобудування.

«Справа в тому, що архітектура довго була у компетенції Мінрегіонбуду, – пояснює Сергій Шпаковський, завідувач відділом охорони пам’яток історії у Хмельницькій області. – В областях, відповідно, у компетенції управлінь архітектури та містобудування. Лише у 2010 році повноваження передали до Міністерства культури, як органу охорони культурної спадщини, на місцях повноваження перейшли до управлінь культури. Тоді ж ми розпочали моніторинг. Виявилось, що багатьма об’єктами архітектурної спадщини області ніхто не займався. Я маю на увазі створення паспортів та проведення ремонтно-реставраційних робіт. Так, у Хмельницькому ми не маємо жодної пам’ятки архітектури».

Але поки у Хмельницькому "шукають" пам'ятки архітектруи, у Кам'янці-Подільському проводять другий Міжнародний фестиваль "Бруківка". За період оголошення конкурсу на захід подали свої короткометражки режисери-аматори і режисери-професіонали зі 120 країну світу різних континентів, а це – 3241 робота. Після відбору на фестиваль потрапили тільки 106 фільмів: 65 – з України та 41 – з 37 країн таких, як Сербія, Венесуела, Польща, Індія, Бразилія, США, Франція, Албанія, Японія, Уругвай, Колумбія і багато інших.

Тож упродовж трьох днів усі ці стрічки зможуть безкоштовно переглянути як кам’янчани, так і гості міста. Основна локація для показу фільмів – велика зала міського будинку культури. Тут же відбуватимуться і виступи відомих кіноособистостей, творчі вечори.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Актуальна рубрика: Все для свята