ye-logo.v1.2

Фейк про Меджибізьку фортецю продовжує жити

Суспільство 3983
Фейковий допис у Фейсбуці про Меджибозьку фортецю продовжує поширюватися вже майже місяць
Фейковий допис у Фейсбуці про Меджибозьку фортецю продовжує поширюватися вже майже місяць. Фото: facebook.com

Його вже поширили більше 10 тисяч користувачів.

Новину про фортецю в Меджибожі, яка наче визнана найкращою в світу серед усіх, цитуємо: «10500 замків і фортець світу із 2000 тисяч країн світу!» й досі поширюють користувачі «Фейсбуку». Вона була опублікована майже місяць тому – 15 серпня. Наступного дня її автор Роман Бузький ще раз про це написав. У підсумку… фейк продовжує жити «власним життям».

На допис: «Дивіться - це Меджибізька фортеця!!! Вона визнана найкращою фортецею світу серед усіх 10500 замків і фортець світу із 2000 тисяч країн світу!!! І про це нічого не сказав ні один великий телеканал, ні одна велика газета України. Давайте підтримаємо твердиню репостами!!!» від 15 серпня відреагували понад 1,3 тисячі користувачів, які поширили його. Та такий же допис від 16 серпня набрав більше 8,8 тисяч поширень. І, що примітно, люди й досі поширюють «новину» від Романа Бузького, обліковий запис якого також має певні ознаки того, що такої людини не існує.

Нагадаємо, сайт «Є» 16 серпня проаналізував цей допис, який почав набирати популярності в «Фейсбуці». Мало того, що Меджибізьку фортецю ніхто не визнавав найкращою в світі, ще й такої кількості замків, фортець, країни, як йдеться в дописі, не існує.

Відзначимо, на початку цього року в журналі «Science» опублікували результати науковців, які вивчали питання поширення вигаданих новин в іншій соцмережі – Twitter. Дійшли до висновків, що фейкові новини часто є неймовірними, а тому люди їх поширюють, бо їх цікавить щось з присмаком новинки, а не банальна, зрозуміла та нудна правда.

На думку ж головна редактора «Громадського радіо» Кирила Лукеренка, у створенні фейку зацікавлені люди із почуттям гумору, бізнесові структури, які заробляють на цьому, політики, які хочуть нас в чомусь переконати, і уряди держав. «Усі вони переслідують дві мети — або влаштувати цирк, або змусити нас прийняти вигідне для них рішення», - наводить слова Лукеренка «Medialab».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую