ye-logo.v1.2
7 Грудня, 2019

Отруєння дітей в Нетішині: медики розповіли, у яких продуктах знайшли сальмонелу

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 5236
Кількість зареєстрованих випадків отруєння в Нетішині зросла до 45-ти
Кількість зареєстрованих випадків отруєння в Нетішині зросла до 45-ти. Фото: kolomyia.today

Станом на сьогодні зареєстровано уже 45 випадків.

Епідеміологічне розслідування щодо ситуації в Нетішині, де на лікарняні ліжка потрапили десятки дітей та дорослих, триває, повідомляють у Державній установі «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України». У 17-х лабораторні аналізи уже показали, що причиною отруєння стала сальмонела. На жаль, все ще кількість хворих зростає.

"За останніми даними зафіксовано ще 7 екстренних повідомлень на дітей, які лікувалися амбулаторно, вдома. Тож уже маємо 45 зареєстрованих випадків, серед них 38 дітей, решта - дорослі. Серед усіх хворих 38 пацієнтів лікуються в інфекційному відділенні спеціалізованої медико-санітарної частини міста Нетішина та 7 - амбулаторно. Усі - середнього ступеня важкості. Ми провели розслідування, і наразі серед усіх захворілих в 17 випадках лабораторно підтверджено сальмонельоз", - каже Тетяна Федак, завідуюча відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ "Хмельницький обласний лабораторнипй центр".

Щоб встановити джерело збудника інфекції, були обстежені здорові особи дитячого закладу. На сьогоднішній день медики обстежили 104 людини, серед них діти та персонал закладу. В 9-х з них під час досліджень також знайдено сальмонелу.

"Лабораторія відібрала також зразки змивів та брали на дослідження продукти. Обстежили 20 зразків продуктів. І в змивах, і в харчових продуктах виявили сальмонелу. Зокрема, в яблуках та капусті. Саме їх напередодні отруєння давали на обід дітям. Ці продукти подавали термічно необробленими. Наразі саме джерело збудника потрібно ще встановити, дослідження тривають. Це міг  бути як контактно-побутовий шлях інфікування, так і недотримання правил особистої гігієни", - каже Тетяна Федак.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую