ye-logo.v1.2
5 Грудня, 2019

На Хмельниччині проведуть унікальні дослідження

Юна МІТРАШКО Суспільство 961
Ативісти вже розпочали роботу над проектом, розробка методології і дослідження триватимуть близько восьми місяців
Ативісти вже розпочали роботу над проектом, розробка методології і дослідження триватимуть близько восьми місяців. Фото: автора

Хмельницька область стане першою в Україні, де проаналізують ресурс для розвитку відновлювальної енергетики.

Таку ініціативу взяли на себе активісти енергетичного кластеру спільно з представниками громадської організації «Екоклуб». Про це розповів голова правління Хмельницького енергетичного кластеру Степан Кушнір.

Активісти мають намір у дослідженні залучити якомога більше експертів та інстанцій, аби отримати об`єктивні дані та опис усіх ресурсів, якими володіє Хмельницька область. А на основі результатів досліджень визначити ряд інвестиційних проектів для області.

«Для мешканців області цей аналіз корисний тим, що дозволить залучити в область інвесторів. Зараз розвивається сонячна, вітрова енергетика та інші види, які можна продати по «зеленому тарифу». І, коли до нас звертається інвестор, він не розуміє, який ресурс області, де є вільні ділянки. Коли аналіз буде розроблений, ця інформація буде відома й інвестор зможе легко зорієнтуватись. А нові підприємства - це нові робочі місця і податки в місцеві бюджети. Подібних досліджень в Україні ще не проводили, Хмельниччина стане пілотною», - пояснив виконавчий директор Хмельницького енергетичного кластеру Артур Кокаревич .

По завершенню роботи активісти поділяться методикою аналізу потенціалу відновлюваних джерел енергії із усіма охочими, тож такий аналіз можна буде провести і для інших областей країни. За словами ініціаторів проекту розробка методології і дослідження триватимуть близько восьми місяців. 

Активісти впевнені, що в перспективі це дасть можливість Хмельниччині стати енергонезалежною.

«Відновлювана енергетика це насправді не про гроші, це про екологію і клімат. Чим менше ми будемо використовувати видобувні джерела енергії такі як газ, тим краще буде ситуація в екології і змінами клімату. Якщо ж ми нічого не будемо робити, то слід чекати дуже кардинальних змін, які торкнуться і Україну», - зазначив директор Хмельницького енергетичного кластеру.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую