ye-logo.v1.2
5 Квітня, 2020

«Все... Добігався...»: хмельницьким пішоходам нагадали про правила дорожнього руху

Суспільство 14959 1

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Біля "підземки" інсценували ДТП.

Сьогодні, 12 листопада, хмельничанам нагадували про важливість переходити дорогу у встановлених місцях. Аби продемонструвати можливі наслідки недотримання правил дорожнього руху активісти та патрульні поліцейські змоделювали ситуацію. Для цього на перехресті у центрі Хмельницького під колеса автомобіля поклали манекен і накрили поліетиленом.

«Сьогодні перший день профілактичної акції «Тиждень безпеки дорожнього руху в Україні». Таким інсценуванням хочемо привернути увагу громадян, які переходять дорогу в місцях, недозволених для цього, і показати найгірший наслідок цих дій - смерть», - розповідає голова ГО «Халк» Володимир Огойко.

За його словами, пішоходи не бояться відповідальності, оскільки законом передбачено несуттєве покарання – 51 гривня штрафу. Каже, найчастіше дорогу в невстановленому переходять старші люди, бо їм 15 метрів пройти до пішохідного переходу - це дуже далеко і важко.

«Для пенсіонерів 51 гривня - це багато, і я знаю, що патрульним совість не дозволить забирати ці гроші у них. Для молоді ж ця сума абсолютно нічого не значить», - додав Володимир.

На перехресті біля "підземки" порушують найчастіше

Упродовж акції на перехресті Кам'янецької-Подільської, що біля підземного переходу, ніхто не наважився перебігти дорогу у нерегульованому місці. Та от до того, як захід розпочався – порушників було чимало. Насправді, як і казали активісти, більшість із них люди поважного віку.

«Так, я знаю, що перейшов у невстановленому місці», - розповідає хмельничан Василь Антонович. - Переходжу, тому що мені 82 роки, я інвалід, мені дуже важко обходити, тим більше, іти під ту землю».

Опираючись на ціпок однією рукою та тримаючи торбину в іншій дорогу біля підземки переходила хмельничанка, яка не забажала назвати своє ім'я.

«Так мені зручно, – прокоментувала свій вчинок жінка. - Машин не було. Знаю, що порушую. Я все життя живу в місті й можу перейти, де хочу».

Пішоходи знають, що порушують правила дорожнього руху

Ще одна місцева жителька, яка переходила вказане перехрестя і не забажала представлятись, зазначила, що їй важко його обходити:

«Я перейшла, бо важко обходити. Далеко. Зробила це так, щоб не сталося нічого поганого».

Як пояснюють у патрульній поліції області, більшість тих, хто вчиняє вказане правопорушення, думають, що встигнуть перейти дорогу і нічого страшного не станеться. Та часто такі дії призводять до тяжких наслідків.

«На Хмельниччині з початку року зафіксовано 100 ДТП за участю пішоходів. В обласному центрі маємо місця концентрації таких автопригод - це перехрестя Кам'янецької-Подільської, біля заводу «Темп» і біля міської лікарні, що на вулиці Шевченка», - розповіла інспектор зі зв’язків з громадськістю патрульної поліції області Анна Стрембіцька.

Коментарі:

Віталій Українець 13.11.2018 08:38

Як це рука не підніметься штрафувати пенсіонерів?-закон однаковий для всіх,великий штраф 51 грн тоді підмітати вулиці в спец.формі з написом ПОРУШНИК. Ще треба в ПДР ввести пункт про перехід дороги та розмовляти по телефону Суворо карати штрафами!

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую