ye-logo.v1.2
17 Вересня, 2019

У Хмельницькому мобільна бригада паліативної допомоги обслуговує три сотні хворих

Юна МІТРАШКО Суспільство 968

Підписатися на канал "Є" в Youtube

У складі бригади працює лікар, медсестра та соціальний працівник.

Вже майже півроку в Хмельницькому працює мобільна бригада паліативної допомоги. Вона передбачає догляд невиліковно хворих пацієнтів вдома та надання їм необхідну медичну допомогу. У складі бригади працює лікар, медсестра та соціальний працівник. На обліку в обласному центрі у паліативної бригади майже три сотні хворих. Про це розповів сайту «Є» начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач.

«З другого півріччя цього року в Хмельницькому запрацювала бригада паліативної допомоги. Могла б запрацювати і раніше, але ми займались підбором персоналу. Тривалий час підшуковували лікаря для цієї бригади, адже це робота специфічна, з нею не усі можуть впоратись. Мобільна бригада повністю забезпечена тими ліками і медичними засобами, які потрібні саме для таких пацієнтів. На сьогодні мобільна бригада надає допомогу трьом сотням пацієнтів», - коментує очільник.

І додає, що у випадку, коли хворі - лежачі, які потребують догляду 24 години на добу, бригада, на жаль, не може перебувати поруч цілодобово.

За словами Бориса Ткача, сім'ї, в яких є такі хворі, зазвичай, теж потребують допомоги. Вони не завжди розуміють, як доглядати рідних, та отримують стрес внаслідок важких умов та страждань рідної людини. Тому фахівці паліативної бригади підтримують і тих, хто поряд з пацієнтами.

«Надають родичам консультації, як правильно себе поводити, як доглядати за хворими, на що звертати увагу» - пояснює Борис Ткач.

За словами очільника, наразі більше половини тих, кому потрібна паліативна допомога, нею забезпечені. Проте, чітку цифру, скільки містян її потребує, в управлінні не знають. «Інформацію про паліативних пацієнтів ми отримуємо від сімейних та профільних лікарів, соціальних служб і громадян, які звертаються на «гарячу» лінію паліативної допомоги 709-109», - каже Борис Ткач.

«Це нелегка, але дуже потрібна справа, ¬- розповідає лікар, завідуюча мобільною бригадою паліативної допомоги Олена Торчинська. – Зазвичай, люди часто залишаються сам на сам зі своїми проблемами. Це абсолютно різні категорії людей, які потребує не лише медичної, а й психологічної допомоги і, звичайно ж, матеріальної. Тому часто доводиться надавати різнопланову допомогу – не лише виїжджаємо до пацієнтів, а й шукаємо додаткову допомогу, яка потрібна цим людям».

Наразі, щоб підтримати таких людей та забезпечити їх необхідними засобами для існування, працівники бригади паліативної допомоги подали на конкурс громадських проектів хмельницької міської ради власний проект «Паліативна допомога хмельничанам та їх сім'ям». Відтак, сподіваються, що хмельничани його підтримають.

Варто додати, що сьогодні у Хмельницькому працює лише одна мобільна бригада паліативної допомоги. За словами Бориса Ткача, розширювати її не будуть. Оскільки наступного року в Хмельницькому заплановано створити хоспісне відділення і тоді, на думку очільника, однієї бригади буде достатньо.

Нагадаємо, приміщення під хоспіс у Хмельницькому реконструюють за 4,5 мільйона гривень.

Підтримати громадський проект «Паліативна допомога хмельничанам та їх сім'ям» на сайті «Громадський бюджет». Голосування триватиме до 22 листопада, а проекти-переможці будуть відомі вже 29 листопада.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую