ye-logo.v1.2
20 Травня, 2019

Обережно, ожеледиця! Дороги Хмельницького перетворилися на ковзанку

Надія СВІНЦІЦЬКА Суспільство 1888
Шановні учасники дорожнього руху, зважайте, що на дорогах ожеледиця
Шановні учасники дорожнього руху, зважайте, що на дорогах ожеледиця. Фото: автора

Проїжджі та пішохідні доріжки міста вкрилися льодяною кіркою на якій важко триматися.

Вчорашній морозець, який змінився на плюсову температуру та ще з дощем, зробив з хмельницьких доріг справжню ковзанку.

Начальник дільниці з утримання вуличного покриття КП «Бред» Володимир Шваєнко повідомив сайту «Є», що з шести ранку на дорогах та тротуарах обласного центру працюють 67 комунальників, які посипають проїжджі та пішохідні доріжки піском та сіллю.

«Центральні дороги міста вже посипали піщано-сольовою сумішшю. На черзі – мікрорайони обласного центру. Зараз їжджу по місту, контролюю ситуацію», - каже Володимир Вікторович.

Ти часом у міському травмпункті спокійно. Завідувач Хмельницького травматологічного центру Руслан Колесніков каже, що збільшення кількості травмованих не зафіксовано.

«Люди є, але це звичайна картина. Масових травмувань немає. Чергові медики на місці, так що, в разі чого, ми готові до роботи», - розповів Руслан В’ячеславович.

Як можна зменшити ризик травм у ожеледицю
• Намагайтеся ходити не поспішаючи, на розслаблених колінах і намагайтеся ступати на всю підошву. А руки в цей час повинні бути вільними. Якщо ви все-таки почали втрачати рівновагу, то потрібно відразу присісти. Це допоможе утриматися на ногах.
• Руки краще не тримати в кишенях. Це не тільки збільшує ймовірність падіння, але й можливість отримати більш серйозні травми теж буде вище.
• Під час ожеледиці ні в якому разі не можна перебігати дорогу. Як мінімум, тому що ви можете просто послизнутися там і впасти. Так і треба пам'ятати, що гальмовий шлях машини збільшується майже в два рази, тому навіть при всьому бажанні, водій не зможе вчасно зупинитися.

  

Особливості водіння авто при ожеледиці
• Особливу увагу водіям слід звернути на ефективність роботи гальмівної системи, функціонування зовнішніх освітлювальних приладів, елементів очищення та обігріву вікон вашого автомобіля, а також заздалегідь потурбуватися про зимове взуття для своїх «залізних коней».
• На слизькій дорозі не гальмуйте різко, це не тільки марно, але й небезпечно. Різке гальмування призводить до блокування коліс і збільшення гальмівного шляху, а найчастіше до втрати керованості. Проїжджаючи небезпечну ділянку, намагайтеся зберігати швидкість постійною, педаллю акселератора користуйтеся дуже обережно, плавно, м'яко. Не робіть різких рухів кермом.
• На слизькій дорозі краще уникати різких маневрувань і обгонів. При русі на підйом, вибирайте таку передачу, щоб не доводилося переключатися до повного завершення підйому. Під час спуску не натискайте на педаль зчеплення, при керуванні авто на швидкості плавно гальмуйте.
• Не забувайте про пішоходів. Люди, що переходять дорогу, можуть посковзнутися і впасти. Тому намагайтеся не налякати пішохода різкими звуковими і світловими сигналами. Наближаючись до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ знижуйте швидкість до мінімуму.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео