ye-logo.v1.2
11 Листопада, 2019

У Гвардійському закривають філію Хмельницької центральної районної лікарні

Надія СВІНЦІЦЬКА Суспільство 1432
Чимало жителів Гвардійська категорично проти закриття здравниці
Чимало жителів Гвардійська категорично проти закриття здравниці. Фото: tv7plus.com

Тут працює 14 медсестер та санітарок, котрі із рішенням влади району категорично незгідні.

У Гвардійському закривають філію Хмельницької ЦРЛ. Таке рішення прийняли нещодавно на сесії районної ради. Там переконують, терапевтичне відділення, котре досі функціонувало на території ОТГ стало надто дорогим задоволенням, повідомляє ТV7+.

«Минулоріч, до прикладу, на нього витратили понад мільйон двісті тисяч, з яких майже всі – на заробітну плату персоналу та комунальні платежі. На пацієнтів із загальної суми пішло менше ніж 100 тисяч гривень. Переконують, усе тому, що охочих лікуватися саме тут відверто бракує. Елементарно, в цілому відділенні лікарні навіть немає лікаря. Тут працює 14 медсестер та санітарок, котрі із рішенням влади району категорично незгідні», - повідомляє ресурс.

Однак, чимало жителів Гвардійська категорично проти закриття. Головний лікар Хмельницької районної лікарні Олександр Костюк розповів, що розуміє стурбованість персоналу з приводу даного питання, утім, вдіяти нічого не може. Адже тих, хто працює у терапевтичному відділенні Гвардійського лише 14-ть осіб, а тих, хто у ЦРЛ – 300. Додає, це – головна, але не єдина причина через яку закривають місцеву здравницю.

«При мінімальній кількості пацієнтів вона щорічно влітає бюджету у чималу копійку. В 2018-му, до прикладу, на неї пішло аж мільйон двісті тисяч гривень: понад 800 на заробітну плату працівникам, близько 300 на комунальні і менше як 100 на самих пацієнтів. Люди їдуть до Хмельницької ЦРЛ, бо в гвардійському терапевтичному відділенні елементарно – немає лікаря», - розповів Олександр Костюк.

Зважаючи на це, люди їдуть в Хмельницький. Протягом того ж самого 2018-го у терапевтичному відділенні районної ЦРЛ пролікувалось аж 700 пацієнтів із тієї ж Гвардійської ОТГ. Адже тут немає не лише лікаря, а й необхідного для якісної послуги обладнання. Персонал медзакладу цього не заперечує, утім, не підтримує рішення про закриття. Кажуть, лікарня потрібна людям.

Керівництво ОТГ переконує, без лікарні у Гвардійському не залишаться. Тут вже взялися за будівництво нового медичного закладу – амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

Персонал терапеничного відділення Гвардійського без роботи ніяк не залишиться. Це – поки лише пропозиція, утім, її підтримує голова ОТГ. В районній раді кажуть, іще одна можливість працевлаштування працівників гвардійської лікарні – створення хоспісних ліжкомісць при гінекологічному відділенні ПМСД.

В результаті медиків працевлаштують, а люди нічого не втратять. Після огляду лікарем в амбулаторії ті, кому потрібно зможуть лягти на денний стаціонар, а ті, кому соціальна допомога необхідна більше, аніж медична, цілодобово перебуватимуть у хоспісі. Витрачати ж гроші на утримання стаціонару немає ані сенсу, ні змоги.

 

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую