ye-logo.v1.2
20 Серпня, 2019

Молодіжний парк у Хмельницькому: в концепцію майбутнього парку внесуть корективи

Даша ПАСТЕРНАК Суспільство 2514
Концепція майбутнього парку ще має пройти процедуру оцінки впливу на довкілля
Концепція майбутнього парку ще має пройти процедуру оцінки впливу на довкілля. Фото: автора

Що буде зі старими вербами, де розташують волейбольний майданчик, чи потрібна зона для вигулу собак – розповіли розробники концепції парку.

Який вигляд матиме майбутній Молодіжний парк в Хмельницькому активісти громадської ініціативи «Proprostir» показали хмельничанам ще влітку 2017 на фестивалі «Green Fest». Тоді архітектори презентували концепцію проекту парку, над якою вони працювали.

Наприкінці минулого року стало відомо, що облаштування Молодіжного парку в обласному центрі стає нарешті реальним. Документація на дві ділянки Молодіжного парку затверджена.

Сьогодні ж, 26 січня, у Хмельницькому відбулося громадське обговорення концепції Молодіжного парку перед початком роботи над проектом будівництва. «Ми тут зустрілися, щоб почути ідеї та зауваження до концепції парку, яку ми розробили, щоб остаточно визначитися з наповненням парку і його зонами. Дуже важливо зараз зрозуміти, що правильно і доцільно, а що не зовсім у проекті, оскільки на цій стадії ще можна вносити корективи», - зазначив активіст ініціативи «Proprostir» Дмитро Райфшнайдер.

Хоча облаштування пляжу і придорожньої зони (зі сторони вулиці Бандери) розроблялися в концепції, до Молодіжного парку ці ділянки не входять. Сам парк матиме кілька функціональних зон, розташованих на майже чотирьох гектарах землі. Основною родзинкою Молодіжного парку, на думку архітекторів, є його ландшафт і масивні верби. Проте дерева старі і деякі з них можуть бути в аварійному стані.

Усі зони будуть облаштовані згідно стандартів

«Насправді ці верби дуже класно висаджені, влітку вони створюють свій мікроклімат. Але екологи наголошують на тому, що дерева старі, - додає Дмитро. - Є дерева, які ростуть по багато століть, але не ці. Взагалі, верби для подібних місць не рекомендують насаджувати. Всі пам’ятають трагічний випадок з гілкою верби, що звалилась, біля Дитячого світу».

Вихід з ситуації – посадити поруч дерева, що швидко ростуть, щоб з часом ними замінити старі верби. Які саме рослини підійдуть для парку, поки ще не вирішили.

Говорили й про заклад харчування, який знаходиться на території парку «Молодіжний». «В той час, коли ми працювали над концепцією, ми ніяк не могли знайти контакт з власником цього закладу. Але наразі, як нам відомо, територія пляжу вже не є в оренді. Вона знову повернута на баланс міста», - зазначила архітекторка Олена Джула-Райфшнайдер.

За словами начальниці відділу з благоустрою міста ЖКГ міськради Тетяни Циб, в кінцевому результаті данне приміщення підлягає ліквідації. «Ми будемо розглядати зону парку з можливістю встановлення на місці цього закладу тих елементів, які нам запропонує ініціативна група», - додала Тетяна Михайлівна.

Волейбольний майданчик, згідно концепції, можуть перенести на територію міського пляжу. Проте волейболісти проти. Кажуть, це буде дорого, рельєф на березі похилий і мяч відвідувачам пляжу може заважати.

Волейбольний майданчик пропонують перенести на територію пляжу

Цікавила хмельничан також фестивальна зона парку. Деякі містяни наголосили на тому, що не варто в Молодіжному парку організовувати масштабні фестивалі, типу «Республіки» чи «РокБуг». Оскільки під час подібних заходів, новозбудований парк можуть просто «рознести».

«Це Молодіжний парк, і в першу чергу, це простір для самовираження молоді. А якість фестивалів залежить від організаторів. Потрібно врахувати вандалостійкість. Продумати місце для наметового містечка, щоб воно було комфортним.А ще було б добре облаштувати кабінки для душу, особливо це потішить фестивальників», - зазначив один з найактивніших ідейних натхненників облаштування Молодіжного парку Степан Кушнір.

Розробники концепції парку наголосили, що зараз можна вносити зміни, а коли проект уже буде готовий - будь-які зміни стають великою складністю

Може бути у майбутньому парку також майданчик для вигулу собак. Чи варто виділяти для цього окрему територію, архітектори радились з містянами. Крім того, розробники продемонстрували схеми велосипедних і пішохідних доріжок. Обговорили додаткові входи та виходи з парку.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую