ye-logo.v1.2
18 Жовтня, 2019

Підсумки дня: мовний закон та прощання з боксеркою

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 1643
Очікуючи голосування за доленосний законопроект, під стінами парламенту зібралося чимало українців з гаслами на підтримку державної мови
Очікуючи голосування за доленосний законопроект, під стінами парламенту зібралося чимало українців з гаслами на підтримку державної мови. Фото: unian.ua

Якими були новини 25 квітня.

День, що минає, був щедрим на інформаційні події та різноманітні новини. Однак, були серед них такі, що викликали особливий інтерес. Зокрема, розгляд народними обранцями закону про українську мову.

Очікуючи голосування за доленосний законопроект, під стінами парламенту зібралося чимало українців з гаслами на підтримку державної мови. І саме сьогодні, 25 квітня, Верховна Рада України таки прийняла закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». На ранковому засіданні законопроект №5670-д в другому читанні та в цілому підтримали 278 народних депутатів. Перед цим народні депутати розглянули останні 20 поправок до законопроекту. Чи підтримали обранці від Хмельниччини цей законопроект – у нашому матеріалі.

Довгоочікуване відділення гемодіалізу відкрили сьогодні в Хмельницькому. Не один рік знадобився, щоб облаштувати приміщення, закупити необхідне обладнання для процедур, які мусять декілька разів на тиждень проходити люди, котрі живуть на діалізі. Однак нині справа завершена, і вже з травня палати прийматимуть перших пацієнтів. Відтак шість десятків хмельничан зможуть отримувати необхідну допомогу в комфортних умовах і в зручний для них час.

Тим часом на Хмельниччині, як в Україні, продовжує реалізовуватись реформа децентралізації. Сьогодні, під час круглого столу в Хмельницькій ОДА, повідомили, що до 2020 року область має бути повністю «покрита» громадами. Окрім того, з введенням в дію закону про засади адміністративно-територіального устрою будуть затверджені нові райони у Хмельницькій області. Наразі розглядається три – Кам'янець-Подільський, Хмельницький та Шепетівський райони. Орієнтовно, така структура має запрацювати з 1 січня 2021 року.

В обласному центрі сьогодні згадували ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Як відомо, завтра, 26 квітня виповниться 33 роки з дня трагедії на Чорнобильській атомній станції. Заходи пройшли біля пам'ятника «Героям та жертвам Чорнобиля». Вшанувати загиблих прийшли ліквідатори, діти чорнобильців, представники влади, силових структур та небайдужі громадяни.

А в приміщенні Хмельницької ритуальної служби сьогодні попрощалися з хмельничанкою - боксеркою Юлією Лясотою. Спортсменка померла вчора в реанімаційному відділенні міської лікарні від тромбозу cудин печінки. Хмельничани несли квіти, висловлювали співчуття рідним та вшановували світлу пам’ять близької для них людини. Чемпіонку з боксу поховали на кладовищі у в мікрорайоні Ракове.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую