ye-logo.v1.2
15 Грудня, 2019

В області встановили гнізда для нересту

Олександр НІКІТІН Суспільство 2077
Нерест на Хмельниччині триватиме до червня
Нерест на Хмельниччині триватиме до червня. Фото: khm.darg.gov.ua

Вони потрібні на тих водоймах, де малий рівень рослинності.

На водних об’єктах Хмельницької області провели рибоводно-меліоративні роботи з виготовлення та встановлення штучних нерестових гнізд. За повідомленням обалсного управління Держрибагентства , нерестовища встановлені на водосховищі на річці Полква, водоймі-охолоджувачі Хмельницької атомної електростанції, Щедрівському та Новокостянтинівському водосховищах. Всього встановили 370 штучних гнізд.

«Конструкція штучних гнізд дуже проста. Вона складається із зрізаних кущів та хвойних гілок, які змотують разом. По всій довжині до гілок прив’язують порожні пластикові пляшки, які утримують гніздо на плаву. З обох боків прикріплюють каміння для стійкого положення конструкції на воді. Після цього їх човном відтягують на 15-20 метрів від берега і встановлюють паралельно до берегової лінії», - повідомили в управлінні Держрибагентства у Хмельницькій області.

«На хвойних гніздах відкладають ікру судак, короп, карась, лящ, плотва та інші види риб. За нерестовищами потрібно постійно доглядати, виймати їх з води та чистити від намулу. Якщо не облаштовувати штучні нерестовища, то коли вода спаде - ікринки залишаться на траві й загинуть від сонця», – зазначили у відділлі іхтіології та регулювання рибальства.

Для нересту риб, що відкладають ікру на рослини – так звані фітофіли, необхідна неглибока заплава до 2-х метрів, з слабкою течією та добре прогрітою водою. Вода для фітофілів повинна прогріватися до температури 14-18 градусів Цельсія, саме при таких умовах розпочинається нерест риби та нормально розвиваються мальки.
Нагадуємо, нерест риби у Хмельницькій області триватиме до кінця червня.

Довідково:

Потреба встановлювати штучні нерестові гнізда на водоймах виникає там, де дуже малий рівень рослинності. Такі гнізда допомагають рибі розмножуватись. Вони утримують ікру на однаковій глибині з рівнем води. Встановлюють гнізда для нересту переважно в тих місцях, де відсутні природні нерестові площі. Таким чином ікринкам дають якомога більше шансів на життя.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую