ye-logo.v1.2
15 Грудня, 2019

Дітей заарештованої в Грузії хмельничанки хочуть повернути додому

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 1575
У Грузії Юлію Сусляк звинувачують у торгівлі дітьми
У Грузії Юлію Сусляк звинувачують у торгівлі дітьми. Фото: fakty.ua

Представники з України наразі ведуть перемовини в Грузії.

Представники від України хочуть повернути додому дітей родини Сусляків, матір яких, затримали в Грузії за підозрою у торгівлі дітьми. Учора, 5 червня уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба вилетів у Грузію, щоб повернути в Україну 10 дітей Сусляків з Хмельниччини. Про це повідомляє сайт президента України.

Як зазначається в повідомленні, наразі діти перебувають у місцевих прийомних сім'ях і соціальних закладах Грузії, а їхня мати, Юлія Сусляк, – під вартою. Юлію та її чоловіка Юрія підозрюють у торгівлі дітьми. Жінку затримали, коли вона з десятьма дітьми, семеро з яких народилися протягом одного року від сурогатних матерів, хотіла виїхати до окупованої Росією Абхазії.

За словами Миколи Кулеби, наразі вирішується питання повернення дітей в Україну, зокрема триває процес належного оформлення всіх необхідних документів. Вже є попередні домовленості з Генеральною прокуратурою та Міністерством праці, здоров’я і соціальних справ Грузії щодо того, щоб доправити дітей на батьківщину.

У Грузії також перебуває група представників Ярмолинецької районної державної адміністрації Хмельницької області на чолі з керівником служби у справах дітей, який є уповноваженою особою і має право супроводжувати дітей в Україну. Цю інформацію сайту «Є» також підтвердили в Ярмолинецькій райдержадміністрації.

Нагадаємо, у 2018 році родина Сусляків переїхала до Росії – через проблеми з бізнесом батька сім’ї. Там Сусляки прожили близько року, потому були змушені виїхати, ймовірно, через порушення міграційного режиму. Першим поїхав Юрій до Архазії – через Сочі, порушивши грузинський закон про окуповані території. За це йому загрожує чотири роки в'язниці. Юлія з дітьми вирушила з Москви до Тбілісі, а далі – в Зугдіді (недалеко від кордону з Абхазією). На окуповану територію родина так і не потрапила – попри наявність усіх дозволів на виїзд. 25 квітня Юлію арештували через підозру у торгівлі дітьми.

Згодом заарештована в Грузії Юлія Сусляк, оголосила голодування та скаржилася на нестерпні умови існування.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую