ye-logo.v1.2
7 Квітня, 2020

Діти, яких повернули на Хмельниччину з Грузії, проходять адаптацію

Суспільство 2738
Наразі дітям потрібно створити максимально комфортні психологічні умови
Наразі дітям потрібно створити максимально комфортні психологічні умови. Фото: shutterstock.com

Усі вони тимчасово перебувають під опікою бабусі.

Десятеро дітей родини Сусляків з Хмельниччини, які після арешту їхньої матері Юлії перебували у прийомних родинах у Грузії повернулися до України. Наразі усі вони перебувають у бабусі в Ярмолинцях. Нагадаємо, їхню маму Юлію Сусляк затримали в Грузії за підозрою у торгівлі дітьми, коли вона хотіла виїхати до Абхазії. Жінка перебуває в слідчому ізоляторі, а дітей українська сторона домоглася повернути додому. За словами голови Ярмолинецької райдержадміністрації Андрія Шутяка, наразі усі діти тимчасово перебувають під опікою бабусі, отримують соціальний та медичний супровід.

«Також родину відвідує вихователь, який допомагає бабусі, няня, медична сестра. Діти проходять адаптацію, адже не лише події, які сталися в Грузії, а й перельоти, зміна клімату, мали на них вплив. В подальшому будемо вирішувати питання, щоб вони почали відвідувати садочки та школи», - зазначає Андрій Васильович.

Щодо питання офіційної опіки над дітьми, то, каже Андрій Шутяк, все залежатиме від того, яке рішення прийме суд в Грузії.

«Наразі дітям потрібно створити максимально комфортні психологічні умови. За наказом служби у справах дітей було вирішено їх не розділяти та не відправляти, скажімо в будинки сімейного типу. Якщо грузинська сторона прийме рішення про виправдання матері Юлії, то зрозуміло, що усі діти будуть жити у своїй родині».

Додає, ситуація, що склалася, досить неординарна.

«Це сталося вперше в Україні, коли служба у справах дітей вилітала до іншої країни, щоб відстояти інтереси наших маленьких громадян», - каже Андрій Шутяк.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую