ye-logo.v1.2
5 Серпня, 2020

Освіта, газові питання та смерть на коліях - підсумки дня

Суспільство 2000
День, що минає, був різноплановим у новинах...
День, що минає, був різноплановим у новинах.... Фото: з архіву

Якими були новини 25 липня.

Питання закриття шкіл, створення опорних закладів, розподіл відповідальності за газові мережі, питання  енергозбереження, гастрономічний фестиваль та смерть на залізничних коліях... Ці та інші новини сьогодні були актуальними в інформаційному просторі Хмельниччини. Про деякі з них - розповімо детальніше у вечірніх підсумках від сайту "Є".

До початку навчального року на Хмельниччині ліквідують майже два десятки шкіл. Ще деякі понизять у ступені, деякі приєднають до інших навчальних закладів. В Департаменті освіти та науки області кажуть, що такий крок - вимушений. Пояснюють, що на Хмельниччині функціонує необґрунтована мережа закладів загальної середньої освіти, яка не відповідає сучасній демографічній ситуації, не сприяє раціональному використанню бюджетних коштів та приміщень державної власності, а також якості наданих освітніх послуг. Поряд з цим, прийняте рішення про створення в області семи опорних закладів освіти. Дітей, кажуть, довозитимуть шкільними автобусами. Їх планують закупити цього року понад двадцять.

Два таких автобуси, зокрема, уже з'явилися в Городоцькій ОТГ. Вони розраховані на підвезення дітей з ліквідованих та реорганізованих шкіл. Так, зазначають в міськраді, автобуси придбали, щоб підвозити дітей до шкіл із сіл Завадинці та Борщівка. Нагадаємо, у Завадинцях цього річ школу ліквідували, а Борщівську понизили в ступені.

По-новому незабаром запрацює і система обслуговування газових мереж міста. Так, сьогодні в Хмельницькій міськраді обговорили зміни порядку обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. Відтак, буде встановлена межа між газовими трубами, які належать мешканцям будинку, і мережами, які обслуговує газорозподільна компанія. Обслуговування внутрішньобудинкових систем, за новими правилами, має забезпечуватися співвласниками чи власниками будинків за їхній кошт на договірних засадах.

Окрім того, сьогодні в обласній раді обговорили сучасні практики підтримки ОСББ в плані енергозбереження. Вже у вересні фонд енергоефективності планує запустити грантову програму. За підрахунками експертів, впровадження таких заходів у житлових будинках і комунальних підприємствах дозволить заощадити на теплі та електроенергії на 30-40 відсотків. Загальна сума зекономлених грошей для Хмельницької області може сягати до одного мільярда гривень.

Не минув день без сумних новин. В Деражнянському районі сьогодні між залізничними коліями знайшли тіло 11-річного хлопчика. Поліція встановила, що він був пасажиром потяга і повертався з Яремче до Києва... Подробиці жахливої трагедії з'ясовують...

І насамкінець, про ще один фестиваль, який пройде вже цього року на Хмельниччині. Це буде гастрофест і пройде він в Старокостянтинові.Присвятять його стравам зі щуки. Тож і назву має відповідну - Щука-фест.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую