ye-logo.v1.2
14 Грудня, 2019

Паркінг чи театр: яка доля хмельницького монотеатру «Кут»

Андрій ЯЩИШЕН Суспільство 2579
Ймовірно, що через три-сім років з цього місця може зникнути монотеатр «Кут»
Ймовірно, що через три-сім років з цього місця може зникнути монотеатр «Кут». Фото: автора

У детальному плані центральної частини міста на його місці передбачений багаторівневий паркінг.

Детальний план центральної частини Хмельницького передбачає, що на місці приміщення, в якому працює монотеатр «Кут», впродовж трьох-семи років потрібно збудувати багаторівневий паркінг. Деякі місцеві громадські активісти вчора, 26 липня, виступили проти такої ідеї під час громадського обговорення цього містобудівного документа.

Хмельницька влада розглядає кілька варіантів, де можна побудувати багаторівневі паркінги. Так, міський голова Олександр Симчишин вже говорив, що одних з них може бути розташований на вулиці Проскурівського Підпілля. Для цього доведеться знести приміщення колишнього кінотеатру «Мир», але відповідно постраждає й монотеатр «Кут». Таку стратегію, зокрема, пропонують архітектори науково-дослідного інституту «Дніпромісто» ім. Ю. М. Білоконя».
Втім це викликало у деяких громадських активістів супротив. На їх переконання, монотеатр і його будівлю потрібно зберегти.

«Це унікальна будівля з унікальною акустикою. Її потрібно зберегти для жителів і гостей міста. Тому ми як громадськість будемо протистояти рішенню знести будівлю монотеатру й колишнього кінотеатру «Мир», — наголосила голова ГО «ЖАР» Альона Береза.

Директор міського департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Олександр Чорінєвич переконує, що будівництво паркінгу на вулиці Проскурівського Підпілля — потреба, яку побачили у науково-дослідному інституті. Проте немає остаточного рішення, чи вона буде втілена у життя.

«Коли ми вирішуватимемо долю цієї будівлі, обов’язково проводитимемо громадські обговорення. Нам пропонують два варіанти її майбутнього, — розповідає Олександр Чорінєвич. — Згідно з першим, можна перенести мистецький заклад в інше приміщення, а на його місці збудувати багаторівневий паркінг з комерцією на першому поверсі. Другий варіант — залишити «Кут», але поєднати його з комерцією та паркінгом».

Натомість колишній депутат міської ради І-VІ скликань, почесний громадянин міста Володимир Швець переконаний, що потрібно вибрати кращі місця для створення багаторівневих паркінгів.

«Ніхто з хмельничан не зрадіє, якщо за 50 метрів від пішохідної зони буде побудований такий паркінг, особливо на місці закладу культури. Натомість для його створення можна використати територію третього автовокзалу. Крім того, колись існував проєкт будівництва чотириповерхового паркінгу в дворі ТЦ «Дитячий світ», — зазначив Володимир Швець.

Читайте також: Коли у Хмельницькому відкриють новий музей і реставрований кінотеатр

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую