ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Адама Яхієва застрелили вві сні

Суспільство 3579

Адам Яхієв очолював товариство ”Адамс”, яке входить до десятки найпотужніших підприємств України з переробки сільгосппродукції

У ніч проти 2 квітня вбили депутата Хмельницької обласної ради від партії "Батьківщина", президента товариства "Адамс" 56-річного Адама Яхієва. На нього напали о 2.30, коли спав у власному будинку в селі Жовтневе Кам'янець-Подільського району.

— Убили з 9-міліметрової зброї. Думаю, через бізнес. Якраз 2 квітня мали відбутися збори акціонерів товариства "Адамс", — каже нардеп-"бютівець" Василь Кравчук, голова обласного осередку "Батьківщини".

Міліціонери розслідують убивство. Товариство "Адамс" входить до десятки найпотужніших підприємств України з переробки сільгосппродукції.

— Я не виключаю політичного підтексту у вбивстві, — додає 45-річний Віктор Адамський, голова фракції "Батьківщина" в облраді. — Як депутат Адам Михайлович був активний на всіх сесіях. Вносив розумні та конструктивні рішення, проводив багато благодійних акцій, однак ніколи цього не афішував. Коли в країні змінилася влада, він залишився у списках "Батьківщини". Голосував, як і фракція.

Увечері міліціонери обшукали офіс "Адамса".

— Мене попросили приїхати рідні, — розповідає Олег Демчук, 40 років, голова партії "Батьківщина" в Кам'янці-Подільському. — В першу чергу міліцію цікавила зброя. Вилучили записники, документи, близько 400 візитівок, вскрили два сейфи. Там були документи, статути, печатки, нагороди. Усе це віддали донькам Адама Михайловича. Вилучили системний блок, до якого були підключені вісім камер спостереження: за офісом, коридором, заводом.

Демчук переконаний, що Яхієва вбив професійний кілер.

— Проник через вікно у підвалі. Обличчя в Адама Михайловича не обпалене, тобто відстань вибрали дуже правильно. Гільзи так і не знайшли. За будинком вели спостереження.

Востаннє Олег Демчук бачив Яхієва напередодні.

— П'ятниця, 1 квітня. Ми обідали. Адам Михайлович сказав, що він трохи одесит. Учився в Одеському інституті. Розповів, як уранці його "розвели". Сказали, що в нього на першому поверсі прорвало водопровідну трубу. Пригадав, як в Англії отримав перші кредити, на які закупив тракторів і комбайнів. Казав, що хоче балотуватися до Верховної Ради, був у чудовому настрої. Він узагалі був патріотичною людиною. Казав, що українцям потрібно себе більше любити і цінувати.

Тіло Яхієва знайшли в ліжку на третьому поверсі будинку. На другому ночували дружина 38-річна Людмила з донькою.

Адам Яхієв — чеченець. Народився у місті Темиртау Карагандинської області Казахстану. 1976 року закінчив Одеський технологічний інститут харчової промисловості, здобув кваліфікацію інженера-технолога. 1996-го отримав диплом Подільської державної аграрно-технічної академії за спеціальністю "аграрний менеджмент". 2006 року здобув ступінь кандидата економічних наук. Із вересня 1986-го працював директором Кам'янець-Подільського консервного заводу, з 1996-го — президентом створеного на його базі товариства "Адамс". Його тричі обирали депутатом обласної ради.

Був батьком чотирьох дітей. Мар'яні 30 років, Мадіні 29, Олегові 28, Мадлен — 18.

Яхієва поховають поряд із батьками в Чечні.

Михайло ПЕРКОВ

"Газета по-українськи" №1202 за 06.04.2011

 
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую