ye-logo.v1.2
14 Грудня, 2019

Комунальні новації та дифтерія - відеопідсумки липня

Юна МІТРАШКО Суспільство 1506

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Якими були новини липня.

Липень позаду, отже час підбивати підсумки. Про головні події, цифри і факти далі у підбірці найважливіших новин місяця від сайту «Є».

Почався липень активною роботою комунальних підприємств. Зокрема у Хмельницькому на прохання підприємців речового ринку запустили додаткові маршрути. З мікрорайону Озерна і до Катіону через Львівське шосе курсує тролейбус починаючи з 4 ранку. А от для мешканців Південно-Західного мікрорайону курсує автобус. Стартує з Катіону о 4.15 курсує по вулиці Тернопільська, Молодіжна, Інститутська та до кам’янецького мосту, там розвертається у напрямку Львівського шосе та далі до Катіону.

Окрім цього Хмельницький аеропорт розпочинає відновлення електропостачання та встановлення енергоефективних ліхтарів. І хоч цей процес довготривалий, за словами директора аеропорту Валерія Сороки, перші ліхтарі на хмельницькому летовищі засвітяться вже у серпні-вересні цього року. А всіх хто бажає долучитись до процесу відновлення нашого летовища, чекають на території аеропорту що п’ятниці і при собі потрібно мати рукавиці.

Окрім цього теплопостачальні підприємства міста тепер не будуть купувати електроенергію для власних потреб взагалі. У Хмельницькому запустили нову, третю за рахунком когенераційну установку. У рік вона буде виробляти близько трьох мільйонів кіловатів електроенергії. Тому у міській раді сподіваються оптимізувати тариф на теплопостачання.

Відзначився липень і сумними новинами. На Сході України, під час виконання бойових завдання, загинуло двоє наших Земляків 28-річний хмельничанин Богдан Бігус та Роман Джерелейко з Волочиська.

Також інформаційний липень наповнювали і довкола виборчі новини. Позачергові парламентські вибори відбулися 21 липня. На сьогодні Центральна виборча комісія України опрацювала 100% протоколів. Остаточні офіційні результати парламентських у ЦВК сподіваються оголосити до 5 серпня, після завершення розгляду апеляційних скарг. А новий склад Верховної Ради має зібратися на перше засідання протягом 30 днів після оприлюднення результатів виборів в офіційній пресі.

Крім того в Україні, в тому числі й на Хмельниччині, стартувала інформаційна кампанія з вакцинації від дифтерії та правця. На Хмельниччині рівень вакцинованих дорослих від дифтерії та правця досить низький і становить 29 відсотків. Також медики додають, що вакцин проти дифтерії та правця у нашому регіоні є з надлишком. Все що необхідно, це прийти до свого сімейного лікаря і дізнатися, коли і як потрібно вакцинуватися. У Хмельницькому перший випадок захворювання на дифтерію вже зафіксували. У лікарні перебуває 21 річна хмельничанка, наразі стан здоров’я пацієнтки середнього ступеня важкості. Лікувати цю недугу можна лише антитоксином, якого в Україні немає. Останні дози, які були у наявності, протерміновані ще у травні. Єдине лікування, яке наразі отримує пацієнтка – це антибіотики та відповідна терапія. Головний інфекціоніст України Ольга Голубовська у своєму дописі у Фейсбук підтвердила, що сироватки для лікування дифтерії немає в Україні і навіть на чорному ринку її купити неможливо.

У липні почався і період підготовки до навчального року. За принципами Нової української школи на Хмельниччині, цього року навчатимуться 14 тисяч першачків. На потреби НУШ в області держава виділили 43 мільйони гривень субвенції. В департаменті кажуть що підготовка триває, вже закуплені меблі. На рівні 40 відсотків вже придбано дидактичних матеріалів. Дещо гірша ситуація з закупівлею комп’ютерного обладнання – освоєно лише 31 відсоток зі запланованого. Найгірша ситуація поки що з підвищенням кваліфікації педагогів, який зараз на рівні 10 відсотків.

Окрім цього до вересня на Хмельниччині закриють 18 шкіл. Приєднають до інших закладів - ще 14 шкіл. А 21 закладу понизять ступінь. Такі зміни у департаменті освіти пояснюють тим, що чинна мережа шкіл не відповідає сучасній демографічній ситуації, не сприяє раціональному використанню бюджетних коштів та приміщень.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую