ye-logo.v1.2
3 Серпня, 2020

Проблемна дорога, небезпечні відходи та тисячолітні знахідки – підсумки дня

Суспільство 1352
День, що минає, був різноплановим у новинах...
День, що минає, був різноплановим у новинах.... Фото: автора

Якими були новини 7 серпня.

Коли знову візьмуться ремонтувати проблемну дорогу на Летичів, чим вражатиме фестиваль в Меджибожі, які небезпечні відходи захоронені поблизу Хмельницького, що цікавого знайшли археологи в місті над Смотричем… Ці та інші новини були актуальними сьогодні, 7 серпня. Про деякі з них розповімо детальніше у вечірніх підсумках від сайту «Є».

Схоже, дорога на Летичів, яку раніше ремонтувала китайська фірма, таки може не дочекатися відновлення робіт цього року. В Державному агенстві автомобільних доріг України зазначають, що наразі тривають процедури фіналізації контракту з китайською компанією. Тож поки справи з експідрядниками не владнають, новий тендер не оголосять. А враховуючи, що міжнародні тендерні процедури займають декілька місяців, то, вочевидь, цього року ремонтувати проблемну дорогу на Летичів вже ніхто не почне…

У Хмельницькому тим часом намагаються вирішити питання з незаконним захороненням відходів на території Розсошанської об’єднаної територіальної громади. А саме – поблизу хмельницького аеропорту. Є припущення, що тут закопано до 400 бочок з відходами. Після низки експертиз нарешті вдалося встановити їх хімічний склад. Що ж робитимуть з відходами талі – дізнавайтеся у нашому матеріалі.

З Кам’янця-Подільського також є новини про пошуки. На щастя, вони стосуються не небезпечних речовин, а археологічних розкопок. Досліджують науковці територію Старого замку, де, за історичними свідченнями, була розташована дерев’яна церква Покрови Богородиці ХІV-ХVІІ століття. Наразі тут знайшли і могильники, і фрагменти фундаментів, і навіть… давні іграшки. Так в одній з розкопаних господарських ям археологи натрапили на брязкальця періоду Чорнолісся. А це ХІ-VІІІ століття до нової ери.

Меджибізька фортеця хоч також часто нас дивує археологічними відкриттям, та цього разу новини з фортеці не про знахідки, а про фестиваль. Уже на вихідні, 10-11 серпня, тцт відбудеться фестиваль середньовічної культури «Епоха Героїв». Кілька років фестиваль у різних форматах мандрував іншими фортецями, але тепер знову повернувся до Меджибожа. Організатори обіцяють вражаюче дійство – з лицарськими поєдинками, середньовічною музикою, танцями та ще багатьма цікавинками. Програма фестивалю вже відома.

І наостанок не зайве буде нагадати, що в обласному центрі завтра подекуди буде обмежений рух транспорту. Причина – знесення аварійних дерев. На яких саме ділянках доріг проїзд буде неможливий – дізнавайтеся у нашій новині.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую