ye-logo.v1.2

У деяких містах Хмельниччини опалювальний сезон під загрозою

Суспільство 5747
Теплопостачальники області заборгували за газ понад 600 мільйонів гривень
Теплопостачальники області заборгували за газ понад 600 мільйонів гривень. Фото: ілюстративне unian.ua

Для отримання номінацій на газ Шепетівка, Дунаївці та Старокостянтинів мають своєчасно виконати умови «Нафтогазу».

Сьогодні, 29 серпня, на розширеному засіданні колегії обласної державної адміністрації, оговорювалося питання підготовки Хмельниччини до нового опалювального сезону. Наразі критичною ситуація залишається у Шепетівці. Проте без номінацій на відпуск газу можуть залишитися ще два міста.

За словами заступника начальника управління житлово-комунального господарства Хмельницької ОДА Юрія Нагорічного, з урахуванням попередніх років теплопостачальні підприємства області загалом заборгували національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» 692 мільйони гривень. Втім, для більшості районів це не ставить під загрози своєчасний початок опалювального сезону. Але «Нафтогаз» може не надати номінацій на відпуск блакитного палива теплопостачальникам Шепетівки, Дунаєвець і Старокостянтинова, якщо вони вчасно не виконають його вимоги.

«Борг ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» перед «Нафтогазом України» зменшився майже на шість відсотків. Але цього недостатньо, щоб виконати умови національної компанії для отримання номінацій на газ, — розповідає Юрій Нагорічний. — Зокрема, «Нафтогаз» вимагає у ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» погасити 90 відсотків суми за спожите паливо або увійти у графік погашення боргу. Тобто воно має сплатити хоча б 48,8 мільйона гривень».

До теми: Хмельничани платитимуть за обслуговування лічильників обліку теплопостачання

Також він зазначив, щоб отримати номінації ще кілька теплопостачальнків мають досягти 90 відсотків розрахунку за блакитне паливо. Зокрема, станом на 20 серпня Старокостянтинівське комунальне підприємство «Тепловик» має сплатити 38,9 мільйона гривень, а Дунаєвецьке комунальне підприємство теплових мереж — 2,7 мільйона гривень.

За оцінками Юрія Нагорічного, обидва комунальні підприємства рухаються згідно з графіком реструктуризації боргу й, зрештою, отримають номінації. Проте, зазначає, мало ймовірно, що з цим завданням вчасно впорається ТОВ «Шепетівка Енергоінвест».

Шепетівський міський голова Михайло Полодюк розповів, що майже всі місцеві дитячі садки і школи забезпечені модульними котельнями, тому вони вчасно отримають тепло. Залишається забезпечити автономним теплопостачанням лише одну школу-інтернат. Для цього наразі вже оголошено тендер, який пройде за спрощеною процедурою. Крім того, майже половина квартир Шепетівки має індивідуальне опалення.

Шепетівський міський голова Михайло Полодюк

«Майже половина квартир Шепетівки має індивідуальне опалення», — Михайло Полодюк. Фото: автора.

«Ситуацію в місті погіршує те, що ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» з весни перестало видавати людям дозволи на виготовлення технічної документації для встановлення індивідуального опалення, — розповідає Михайло Полодюк. — Проте у травні воно почало незаконно відрізати багатоквартирні будинки від централізованого теплопостачання. Наразі вже відрізані 55 будинків, а це 435 квартир».

Також Михайло Полодюк переконаний, що теплопостачальна компанія, з якою судиться Шепетівська міська рада, навмисно робить ситуацію критичнішою.

«Думаю, що повториться торішня ситуація, коли «Шепетівка Енергоінвест» буде закликати місцевих жителів перекривати вулиці. Так вони змушуватимуть «Шепетівкагаз» видавати блакитне паливо без попередньої оплати», — вважає Шепетівський міський голова.

Натомість генеральний директор ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» Олександр Пустовойт місцевому виданню розповів свою версію причин відключення будинків від централізованого опалення.

За інформацією «Шепетівського вісника» з посиланням на Олександра Пустовойта, з 55-и багатоповерхівок одинадцять були відключенні за бажанням їх жителів. Теплові лічильники підтвердили розбалансування загальнобудинкових мереж. Відповідно мешканці повинні були переплачувати за обігрів площ загального користування. Тому з ними було вирішено відрізати деякі будинки від централізованого теплопостачання.

«Решту будинків також відключили через схожі проблеми. Ми завчасно про це повідомили їх жителів і міську владу. Крім того, ми йшли назустріч охочим мати індивідуальне опалення — давали дозволи на від’єднання від нашої системи, щоправда, тільки спільно — стояками, під’їздами, будинками», — прокоментував Олександр Пустовойт.

Читайте також: Чи знадобляться енергетичні сертифікати для утеплення хмельницьких будинків

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую