ye-logo.v1.2

Звернення до Зеленського та повернення Цибізова – підсумки дня

Суспільство 2657
19 вересня в Хмельницькому на мосту, що на вулиці Кам
19 вересня в Хмельницькому на мосту, що на вулиці Кам'янецькій, вивісили банер "Ні капітуляції" . Фото: Василя Камінського

Якими були новини 19 вересня.

Четвер, що минає, в інформаційному просторі Хмельниччини був насичений, здебільшого, на політичні новини. Утім, суспільно-важливі. Та про все спочатку. Отож, коротко про деякі новини у традиційних підсумках дня від сайту «Є».

«Син дуже хотів додому, побачитися з ріднею, друзями. Майже рік він не був в Шепетівці», - розповів нині сайту «Є» Андрій Цибізов, батько моряка Сергія, який сьомого вересня повернувся з кремлівського полону. І саме сьогодні, 19 вересня, Сергій Цибізов приїхав до свого рідного міста, де якого на вокзалі зустрічали містяни. Які ж плани в колишнього полоненого, про це коротко розповів батько Сергія.

Хмельницька обласна рада провела чергову сесію, яку наживо транслював сайт «Є». Розглянули десятки питань, як кадрових, так і суспільно-політичних. До прикладу, затвердили розпорядження Михайла Загородного щодо звільнення чотирьох чиновників. До їх числа увійшов і головний лікар обласної лікарні Аркадій Флаксемберг, який очолював цей медичний заклад ще з 2006 року. Прийняли і певні звернення до державної влади.

Хоч і не без проблем, але прийняли звернення до президента, голови Верховної Ради України та очільника фракції «Слуга народу» щодо народної депутатки Олени Копанчук, яка 11 вересня проголосувала в парламенті не лише за себе, а й за свого колегу. У тексті звернення Володимира Зеленського просять ініціювати конституційні та законодавчі зміни, щоб створити механізм дострокового припинення депутатських повноважень у разі так званого «кнопкодавства».

Звернулися і з питанням можливості проведення референдуму щодо можливості продажу сільськогосподарської землі в Україні. Причому, депутати вирішили направити дане звернення в усі обласні ради з метою підтримки на їхніх сесіях.

А Всеукраїнська Аграрна Рада нині заявила, що вже завтра, 20 вересня, в країні аграрії проведуть мирні акції, мета яких привернути увагу громадськості, Президента України та Уряду до проблем впровадження ринку землі і висловити своє бачення земельної реформи. «На траси виведуть велику кількість агротехніки. Перекривати дороги аграрії не будуть, адже розуміють, що це принесе чимало незручностей громадянам. Акція носить мирний характер та покликана привернути увагу громадськості та влади до проблеми», - йдеться в повідомленні. На Хмельниччині акцію запланували в Кам'янець-Подільському районі в селі Гуменці, що на трасі «Хмельницький – Чернівці».

Засідала нині й Верховна Рада України. Одне з рішень – реформа органів прокуратури. За даними електронного голосування, оприлюдненими на парламентському сайті, не всі представники від Хмельниччини підтримали її. Але законпроєкт все одно набрав необхідну кількість голосів. Детальніше про це у новині на сайті «Є».

А ось проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства не був підтриманий необхідною кількістю голосів. «За» - лише 196 голосів. А він передбачає, серед іншого, те, що НАБУ і ДБР отримують право самостійно здійснювати прослуховування чиновників. Зокрема і нардепів. Як голосували обранці від Хмельниччини? «Слуги народу» Ватрас, Жмеренецький, Монастирський, Марчук, Копанчук, Стефанчук – «за», Заславський – відсутній. Позафракційний Лабазюк – утримався, як і Бондар з депгрупи «За майбутнє». Герега – не голосував. У підсумку цей проєкт парламент відправив на повторне друге читання.

У столиці під Офісом президента України на Банковій пройшла акція «Ні капітуляції», учасники якої вимагали аби Володимир Зеленський не погоджувався на «формулу Штайнмаєра». Вона, як пише «УНН», пропонує врегулювання конфлікту на Донбасі шляхом надання спочатку тимчасового особливого статусу окремим територіям Донбасу, а потім - після доповіді представників ОБСЄ за підсумками виборів на непідконтрольній Україні території - надання постійного особливого статусу цим територіям. Детальніше про «формулу Штайнмаєра», можна прочитати на сайті «Радіо Свобода». На Хмельниччині подібної акції не було. Натомість в обласному центрі на «Кам’янецькому мосту» хтось таки повісив банер із написом «Ні капітуляції».

Ну, а більше новин можна прочитати на сайті «Є» в розділі «Всі новини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую