ye-logo.v1.2
7 Серпня, 2020

В Ізяславському районному суді зафіксували порушення прав підсудних

Суспільство 791
Підсудних утримують у стаціонарному загородженні судової зали без вільного доступу до води й туалету
Підсудних утримують у стаціонарному загородженні судової зали без вільного доступу до води й туалету. Фото: ombudsman.gov.ua

Також у районному органі правосуддя не повністю дотримуються прав людей з особливими потребами.

Регіональні представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Хмельницькій області здійснили моніторинговий візит в Ізяславський районний суд. В його рамках вони зафіксували низку порушень прав підсудних та людей з особливими потребами.

За інформацією пресслужби Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, в Ізяславському суді відсутні приміщення для тимчасового тримання підсудних та розміщення особового складу варти. Тому обвинувачуваних, які перебувають під вартою, утримують у стаціонарному загородженні судової зали. В таких умовах вони не можуть поїсти, не мають вільного доступу до води та туалету.

«Варто зауважити, що підсудних, які перебувають під вартою, до районного суду конвоюють з Хмельницького слідчого ізолятора. Відстань в нього становить майже 110 кілометрів. Також у приміщені суду немає кімнати для роботи адвоката з підсудними/засудженими», — зазначають в офісі омбудсмена.

Крім того, в Ізяславському районному суді не повною дотримуються права людей з особливими потребами. Хоч будівля облаштована пандусом, проте на вході до приміщення суду встановлений пропускник. Його ширина становить лише 70 сантиметрів, що є перешкодою для візочників.

«У суді є лише одна вбиральня, якою користуються працівники установи та відвідувачі. Однак її місце жодним чином не позначено. Через відсутність будь-яких спеціальних пристосувань нею не можуть скористатися люди з інвалідністю», — повідомляє пресслужба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Наразі за результатами моніторингового візиту готуються відповідні листи реагування з рекомендаціями щодо усунення виявлених порушень.

Нагадаємо, влітку у Хмельницькому слідчому ізоляторі були зафіксовані порушення прав ув’язнених. Зокрема, всі камери були переповнені ув’язненими, більшість з яких змушені пити водопровідну воду сумнівної якості. Крім того, більшість приміщень СІЗО, де утримуються люди, вкриті грибком.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую