ye-logo.v1.2
11 Листопада, 2019

Субсидії, канікули та копійки не гроші: яких змін чекати у жовтні

Юна МІТРАШКО Суспільство 12035
Протягом жовтня набрає чинності низка новацій та традиційних змін
Протягом жовтня набрає чинності низка новацій та традиційних змін. Фото: stockworld.com.ua

Про що варто знати і до чого готуватись у жовтні

Протягом жовтня набрає чинності низка новацій та традиційних змін характерних для цього місяця. Тож до чого варто готуватись, а про що не забути у короткому огляді від сайту "Є".

З 1 жовтня 2019 уряд змінює порядок надання державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг. Постановою № 807 від 14 серпня 2019 Кабінет міністрів України змінив механізм надання житлових субсидій населенню у грошовій формі, який був запроваджений у березні поточного року. Окрім того змінився і перелік банків, через які можна отримувати субсидії у готівковій формі. Кому призначать держдопомогу у новому опалювальному сезоні, а кому відмовлять дізнавайтесь у матеріалі: "Як призначатимуться субсидії на опалювальний сезон".

Також з 1 жовтня 2019 року НАК «Нафтогаз України» поставлятиме газ з резервних обсягів за акційною ціною, для тих, хто оформив «газовий запас» до 25 вересня. Розмір економії при цьому буде залежати від поточних цін і продавець не зможе вплинути на її розмір. Якщо куплений резерв газу буде витрачено до 1 квітня 2020 року, споживач зможе отримувати блакитне паливо на загальних умовах – по ціні, що діятиме на той час.

З 1 жовтня 2019 року змінюються реквізити рахунків для сплати податків і зборів у зв’язку з їх відкриттям відповідно до вимог стандарту IBAN. Про це попереджає Державна податкова служба України. Тож будьте уважні, заповнюючи дані про бюджетні реквізити при сплаті податків, зборів. Реквізити складатимуться з 29 літерно-цифрових символів, викладених у такій послідовності: код України – UA - 2 літери; контрольний розряд – 2 цифри; код банку – 6 цифр; решта цифр сам рахунок – від 5 до 14 символів.

Нацбанк повідомляє про те, що з 1 жовтня 2019 року українці не зможуть використовувати монети 1, 2 та 5 копійок для здійснення готівкових розрахунків. Також з обігу поступово виводитиметься монета номіналом 25 копійок, яка поки залишиться платіжним засобом. Але ті монети номіналом 25 копійок, що потраплятимуть у банки, не повертатимуться назад у обіг і поступово їх ставатиме все менше. Обміняти монети дрібних номіналів громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно на монети та банкноти інших номіналів упродовж наступних трьох років.

В останню неділю жовтня, вночі о 4 годині, в Україні проводиться перехід на зимовий час. B цю ніч 27 жовтня 2019 року стрілки годинника переводять на годину назад – на 3:00. Таким чином, в цей день ми будемо спати довше.

На жовтень припадають і перші канікули для школярів. Цього року у Хмельницькому вони розпочнуться 28 жовтня. Проте освітяни кажуть, що дату канікул освітнім закладам лише рекомендують. Остаточне рішення про терміни та тривалість канікул ухвалюють навчальні заклади.

"Укравтодор" нагадує, що з 1 жовтня на заміських дорогах потрібно включати ближнє світло фар. Це пов'язано зі скороченням світлового дня і погодними умовами, які зумовлюють необхідність підвищення видимості автомобіля для пішоходів та інших учасників дорожнього руху.

Також, у період з 1 по 31 жовтня 2019 року громадяни, які володіють зброєю та боєприпасами без законних підстав, матимуть змогу добровільно здати її до поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Здати зброю можна у будь-якому найближчому відділку поліції. Отримати більш детальну інформацію ви можете за телефоном 102.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую