ye-logo.v1.2
28 Березня, 2020

Баталії в парламенті, трагедія на Шепетівщині – підсумки дня

Суспільство 895
Коротко про новини дня - 13 листопада
Коротко про новини дня - 13 листопада. Фото: з архіву

Якими були новини 13 листопада.

Ринок землі, інфляція, перемога кам’янчанки тощо – ось неповний перелік новин, якими нині був насичений інформаційний простір України та Хмельниччини. Отож, коротко про деякі з них у підсумках дня від сайту «Є».

Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроєкт 2178-10, який скасовує заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення. Це рішення підтримали 240 депутатів. І це, мабуть, тема №1 сьогоднішнього дня. Адже до голосування в парламентів вирували баталії зі сварками та блокуванням трибуни. А, коли дійшла справа до голосування, то проєкт закону отримав необхідну кількість голосів. Щоправда, не всі нардепи від Хмельниччини натиснули на кнопку «за». Як вони голосували – читайте на сайті «Є». Зазначимо, що це лише перше читання. Попереду до проєкту можуть вносити правки і яким буде закон – поки невідомо. Але попередньо відомо, що ринок продажу землі сільськогосподарського призначення  запрацює з 1 жовтня 2020 року. Це за умови, що в другому читанні цю дату не змінять та закон буде підписаний президентом.

А тим часом, Глава держави підписав інший закон – «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції», який Верховна Рада ухвалила 17 жовтня 2019 року. Його, між іншим, також підтримали не всі нардепи від Хмельниччини. «Цей закон визначає правовий статус викривачів – осіб, що повідомили про вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, а також встановлює права, гарантії та механізми захисту цих осіб та осіб, прирівняних до них», - йдеться в повідомленні Офісу президента.

У США завершився ювілейний Міжнародний фестиваль печворку (клаптикового шиття), на якому вперше були представлені роботи майстрів з України. І найвищу нагороду в номінації «Інноваційні клаптикові техніки» з призовим фондом у 5 тисяч доларів здобула кам’янчанка Наталія Лашко. Майстриня з Кам'янця-Подільського – одна із шести людей в світі, яка володіє технікою вишивки соломою.

А в Головному управлінні статистики в Хмельницькій області оприлюднили дані щодо інфляції в жовтні. Отож, ціни на споживчому ринку області минулого місяця, в середньому, зросли на один відсоток. Та вже другий поспіль місяць найбільше темпи зростання демонструють ціни гречку. Якщо в вересні ціна на цю крупу зросла на 35,5%, то в жовтні гречка подорожчала, в середньому, ще на 24,9%.

Не обійшлося нині й без трагедій на дорогах. Так, у Шепетівському районі сьогодні загинув шестирічний хлопчик. Це сталося в селі Жилинці на Шепетівщині. Дитина опинилася під колесами трактора, і, на жаль, померла від отриманих травм на місці дорожньо-транспортної пригоди. Хто ж винен у цьому – наразі встановлюють слідчі.

Ну, а більше новин читайте на сайті «Є» в розділі «Всі новини».

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую