ye-logo.v1.2
24 Вересня, 2020

Різдво Христове: історія та традиції святкування

Суспільство 1665
Важливою частиною різдвяних святкувань є колядки, в яких прославляється новонароджений Ісус Христос
Важливою частиною різдвяних святкувань є колядки, в яких прославляється новонароджений Ісус Христос. Фото: unian.ua

7 січня - Різдво святкують за юліанським календарем.

Сьогодні, 7 січня, віряни відзначають одне з найважливіших релігійних свят – Різдво Христове. Свято припадає на цей день за юліанським календарем. Усі українські Православні Церкви, Українська Греко-Католицька Церква, більшість українських євангельських християн, а також Єрусалимська, Російська, Сербська, Грузинська Православні Церкви зустрічають Різдво Христове саме в ніч з 6 січня на 7 січня. Цей день є офіційним державним святом в Україні.

Напередодні, 6 числа, відзначають Святвечір. Цього дня - ввечері 6 січня заведено готувати вдома 12 різних страв. Етнографи кажуть, що це може бути пов’язано з дванадцятьма місяцями та певними календарними ритуалами у дохристиянські часи. У наш час число дванадцять трактують як згадку про дванадцять апостолів Ісуса Христа. Серед святкових страв обов'язково повинна бути кутя, саме її смакували першою.

Кутя – варена пшениця з медом. Пшениця, як зерно, щороку оживає, тому є символом вічності, а мед – символ вічного щастя святих у небі. В давнину на Поділлі варили кутю у спеціальному горщику, в якому нічого іншого не варилося, або купували щораз новий. У піч клала дванадцять полін. Другою страво, яку ставили господині був узвар, на Поділлі узвар інколи ще називали сушеницею.

У різдвяні дні віряни ходять на богослужіння до церкви. Також важливою частиною різдвяних святкувань є колядки, в яких прославляється новонароджений Ісус Христос. Також на Різдво ставлять різдвяний вертеп, який зображає сцену народження Ісуса Христа.

До теми: Чому українці двічі святкують Різдво

Згідно з Євангелієм, Ісус Христос народився в юдейському місті Вифлеємі. У подружньої пари Йосипа та Марії (Богородиці й Пріснодіви), які прибули у місто для участі в переписі населення. Не знайшовши місця для нічлігу родина заночувала у хліву.

Під час народження Христа у небі зійшла Вифлеємська зірка, яка вказала про цю подію трьом волхвам (мудрецям). Волхви піднесли Христу царські дарунки – золото, ладан і смирну. Та першими прийшли поклонитися Христу пастухи, яким про цю подію сповістив янгол.

До теми: Привітання з Різдвом у картинках і віршах

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую