ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Легендарного «Щедрика» заспівають у селі на Хмельниччині, де Леонтович знайшов кохання

Суспільство 4363
У стінах місцевого храму лунатиме «Щедрик» у виконанні камерного хору з міста Рівне
У стінах місцевого храму лунатиме «Щедрик» у виконанні камерного хору з міста Рівне. Фото: з архіву

За однією з версій, відомий композитор вперше почув щедрівку в селі Підлісці на Ізяславщині.

Легендарна щедрівка українського композитора Миколи Леонтовича, яка стала справжнім символом Різдва, завтра, 11 січня, лунатиме в храмі села Підлісці. Як сайт «Є» писав раніше, за однією з версій, відомий композитор вперше почув щедрівку саме в цьому селі на Ізяславщині, звідки родом його дружина Клавдія.

Два роки тому настоятель місцевого храму святих Петра і Павла протоієрей Павло, почувши історію можливого походження «Щедрика», захопився ідеєю вшануванні пам’яті композитора. Мріяв організувати в Підлісцях свято, на якому б зазвучали кращі твори музичної спадщини Миколи Леонтовича у виконанні хору. І, звісно ж, серед них і легендарний «Щедрик».

«Наша мрія таки збулася. Завтра у стінах храму лунатиме «Щедрик» у виконанні камерного хору з міста Рівне. Це справжнє свято для усіх мешканців Підлісців, адже за усім цим надзвичайна історія легендарної щедрівки та відомого композитора. Початок виступу об 11:30. Хор виконає «Щедрика» а також ще декілька інших щедрівок», - розповідає отець Павло.

За переказами, саме тут, в Підлісцях, у місцевому храмі був священиком батько Клавдії – Ферапонт. А на старому кладовищі у Підлісцях, серед столітніх поховань, ще й нині можна знайти могилу матері дружини Миколи Леонтовича. І саме тут в Підлісцях відбулося і таїнство вінчання Миколи Леонтовича та Клавдії Жовткевич.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую