ye-logo.v1.2
12 Серпня, 2020

Для обдарованих дітей Хмельницького хочуть підвищити персональні стипендії

Суспільство 689
Стипендії планують встановити на рівні 50 відсотків від прожиткового мінімуму для дітей 6-18 років
Стипендії планують встановити на рівні 50 відсотків від прожиткового мінімуму для дітей 6-18 років. Фото: ілюстративне alriyadh.com

За таку ініціативу проголосували члени виконкому.

Сьогодні, 23 січня, виконавчий комітет Хмельницької міської ради виніс на розгляд місцевих депутатів зміни до положення призначення стипендій для обдарованих дітей.

Згідно з рішенням виконкому, кількість стипендіатів мають збільшити з 25-и до 32-ох. Крім того, заплановано підвищити розмір щомісячних виплат. Тобто пропонується затвердити їх на рівні 50 відсотків від прожиткового мінімуму для дітей віком від шести до вісімнадцяти років.

«Раніше розмір щомісячних стипендій для обдарованих дітей не був прив’язаний до прожиткового мінімуму й становив 300 гривень, — коментує Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. — У червні минулого року ми затвердили розмір виплат на рівні 30 відсотків від прожиткового мінімуму, а тепер збільшуємо його до 50 відсотків. Тобто діти щомісяця отримуватимуть 1 тисячу 50 гривень. Таким чином стимулюємо навчальні та наукові досягнення наших школярів».

За такі зміни на одній з найближчих сесій Хмельницької міської ради ще мають проголосувати місцеві депутати.

До речі, згідно з цим положенням, персональні стипендії призначаються на один рік для вихованців міських шкіл і закладів позашкільної освіти. Їх можуть отримати:

  • учні, які посіли призові місця на IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів;
  • учні, які посіли призові місця на III етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Малої академії наук України;
  • учні, які стали переможцям Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, турнірів, фестивалів (крім заочних та інтерактивних), які проводить Міністерство освіти і науки України;
  • вихованці закладів позашкільної освіти, що підпорядковуються міському департаменту освіти та науки, які посіли призові місця на Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, фестивалях і спортивних змаганнях, які проводить Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.

Читайте також: Хмельницькі активісти знайшли можливі порушення у закупівлях шкільних меблів

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую