ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

На Хмельниччині чоловік, який незаконно ловив рибу, заплатить штраф

Суспільство 1439
Рибалка заплатить штраф у розмірі 43 тисяч 571 гривні
Рибалка заплатить штраф у розмірі 43 тисяч 571 гривні. Фото: kma.court.gov.ua

Незаконний вилов риби обійдеться рибалці в понад 43 тисячі гривень.

До Новоушицького районного суду звернувся прокурор із позовом про відшкодування шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу внаслідок незаконного зайняття рибним добувним промислом. Про це повідомляє пресслужба Хмельницького апеляційного суду.

Позов мотивував тим, що 4 грудня 2018 року на річці Ушиця Дністровського водосховища поблизу села Вахнівці Новоушицького району відповідач, не маючи спеціального дозволу, із використанням заборонених знарядь лову незаконно виловив 146 штук риби різних порід, заподіявши матеріальних збитків на суму 43 тисячі 571 гривень. 31 січня 2019 року Дунаєвецький районний суд визнав його винним у незаконному зайнятті рибним промислом, що заподіяло істотну шкоду.

«Та ніяких дій, щоб її стягнути, Вахновецька сільська рада, в адміністративних межах якої сталося правопорушення і яка уповноважена здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, не вживала, тому позов пред’явив прокурор в інтересах держави», - йдеться у повідомленні пресслужби апеляційного суду.

Дослідивши докази у справі, суд дійшов до висновку про наявність правових підстав для задоволення позову прокурора.

«Суд встановив, що відповідач порушив вимоги законодавства про охорону тваринного світу, про що свідчить вирок суду, тобто вина останнього є доведеною. У результаті незаконного вилову риби заподіяв збитки тваринному світу, розмір яких доведений позивачем та не оспорюється відповідачем у справі. Між протиправною поведінкою відповідача та заподіяною шкодою наявний причинний зв`язок», – констатує Новушицький районний суд.

Відтак суд задовольнив позов прокурора: стягнув із засудженого на користь Вахновецької сільської ради Новоушицького району шкоду, заподіяну навколишньому природному середовищу внаслідок незаконного зайняття рибним добувним промислом, у розмірі 43 тисяч 571 гривні.

Рішення не набрало законної сили і може бути оскаржене до Хмельницького апеляційного суду.

Читайте також: Сіли за кермо під дією наркотиків: суд покарав двох молодиків

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую