ye-logo.v1.2

Річниця розстрілів на Майдані, нові обличчя та евакуація - підсумки тижня

Суспільство 2000
Якими були новини тижня, що минає
Якими були новини тижня, що минає. Фото: з архіву

Новини тижня у цифрах і фактах.

Інформаційний простір цього тижня був наповнений спогадами про події Революції Гідності, акції вшанування подвигу її учасників та увічнення пам'яті героїв Небесної Сотні пройшли у всіх куточках Хмельниччини. Окрім того, не обійшлось цього тижня без кадрових змін - 16 районних держадміністрацій області тепер з новопризначеними очільниками. Також, топ-темою тижня стала і евакуація українців з китайського міста Ухань, серед яких є і хмельничани. Та не лише цими новинами жила Хмельниччина про деякі з них у підсумку тижня від сайту «Є».

Цього тижня минула шоста річниця трагічних подій Революції Гідності. Саме в ці дні в центрі Києва загинула найбільша кількість учасників протестів. У Хмельницькому відбулася низка заходів аби вшанувати пам'ять учасників Революції Гідності. В обласному центрі до пам'ятників Героїв Небесної Сотні та Ангела скорботи школярі та дорослі принесли білих янголів, яких розвішали навколо постаментів. Паперові ангели — це символ розстріляних мирних протестувальників.

Кількатисячний марш пам’яті Героїв, 20 лютого, пройшов вулицями міста. Учасники несли понад 300 фотографії Героїв. Серед них були ті, які віддали своє життя на Майдані та ті, які загинули у зоні Операції об’єднаних сил. Завершився Марш Героїв біля пам’ятника Героям Небесної Сотні. Саме там священнослужителі міста провели панахиду по загиблих.

  

Після маршу, у Хмельницькому знову пролунали «Монологи війни». Героїнями вистави стали шість жінок. Свої історії розповіли дружина загиблого на війні офіцера, матір, яка втратила на війні свого сина, сестра, яка через війну залишились без брата, двоє волонтерок та військова, учасниця АТО і ООС. Виставу присвятили усім тим, хто загинув на війні заради України, і їх сім’ям. Прем’єра проєкту «Монологи війни. Жінки» пройшла у театрі імені Михайла Старицького.

Монологи війни

Історії жінок доповнювали театралізовані виступи та музичні номери. Фото з архіву редакції.

У 2014 році, 19 лютого, у Хмельницькому теж відбулись трагічні події. Під обласним управлінням Служби безпеки України від куль загинули Людмила Шеремет (вона померла в лікарні 22 лютого) та Дмитро Пагор, ще декілька осіб було поранено. Винних у трагедії досі не знайдено і не покарано. Як розвивались події тоді та, що маємо опісля пройдених років дізнавайтесь у матеріалі: «Трагедія під хмельницьким СБУ: шість років по тому».

Цього тижня увага медіа була прикута до евакуації українців з китайського міста Ухань - епіцентру коронавірусу. 20 лютого, до України прибув літак з евакуйованими і приземлився в аеропорту Харкова. Люди, які повернулися в Україну, представляють різні регіони. Зокрема, серед інших зазначена і Хмельниччина. Скільки саме людей з нашої області серед евакуйованих, не уточнюється. Відомо, що на борту перебували 45 українців та 27 іноземців, а також 22 членів екіпажу та лікарі. Всі здорові та перед вильотом пройшли необхідне медичне обстеження. З аеропорту евакуйованих  відвезли до медичного центру «Нові Санжари» на Полтавщині. Там вони пробудуть на обсервації 14 днів.

Цього ж дня, райдержадміністрації Хмельниччини отримали нових голів. Відповідні розпорядження про призначення 15 голів, опубліковані на сайті президента України Володимира Зеленського. Днями раніше на сайті президента був опубліковане розпорядження Глави держави про призначення голови Чемеровецької районної державної адміністрації. Серед тих, хто очолив РДА області: адвокат, прокурор, підприємці, колишні заступники та комік. Докладніше про нових очільників дізнавайтесь у матеріалі: «Нові голови райдержадміністрацій Хмельниччини: кого призначив Зеленський».

На лікарні області чекають кадрові зміни, долю лікарів та персоналу вирішуватимуть директори та власники медзакладів самостійно. Про це йшлося на спільній зустрічі представників Національної служби здоров'я України та департаменту охорони здоров’я області, яка відбулась у Хмельницькому. Також, директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця повідомила, що станом на ранок 20 лютого на Хмельниччині 37 спеціалізованих медичних закладів вже подали пропозиції на укладення договору з НСЗУ за програмою медичних гарантій, але ця цифра змінюється щодня, адже процес подання заявок триває. Всього ж до другої хвилі мед реформи готують 50 медзакладів і до 28 лютого вони мають подати необхідні документи. А вже з 1 квітня держава припиняє фінансувати медичні заклади за старою системою, коли рахували квадратні метри й ліжкомісця, і починає за новою, коли гроші будуть йти за пацієнтом.

А вже у суботу, 22 лютого, відбудеться фінал національного відбору на пісенний конкурс Євробачення. О 18.30 розпочнуть його трансляцію на великому екрані у центрі Хмельницького. На площі біля кінотеатру Шевченка чекають усіх небайдужих містян, які хочуть підтримати хмельницьку бандуристку Марину Круть. Вона змагатиметься за шанс потрапити на Євробачення – 2020 до Роттердама разом із JERRY HEIL, Gо_A, David Axelrod, KHAYAT та TVORCHI. Проголосувати за бандуристку можна надіславши смс-повідомлення із цифрою 1 на номер 7766. Також, голосування доступне у мобільному додатку Teleportal. Початок та закінчення голосування оголошуватиме ведучий фіналу конкурсу.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую