ye-logo.v1.2

Поліція має контролювати закриття закладів харчування: брифінг у Хмельницькій ОДА

Суспільство 2126

Дозволено працювати лише тим закладам, які доставляють їжу покупцям.

Сьогодні, 17 березня, заступниця голови Хмельницької облдержадміністрації Оксана Ситницька провела брифінг щодо протидії коронавірусу COVID-19. Під час нього вона розповіла про ситуацію з виявленням інфекції на території області та про стан запровадження карантинних заходів.

За словами Оксани Ситницької, на Хмельниччині не виявлено жодного лабораторно підтвердженого випадку захворювання на COVID-19. Також вона переконує, що на момент проведення брифінгу немає й тих, у кого запідозрили це захворювання.

Також вона розповіла про запровадження урядом посилених карантинних заходів. Зокрема, з 18 березня запроваджується обмеження пасажирські перевезення громадян територією області та країни автотранспортом і залізницею. Всередині міст громадський транспорт повинен перевозити не більше десяти людей.

«Тобто звичайні громадяни не зможуть використовувати автобуси для пересування областю. Проте ми працюємо з перевізниками, щоб забезпечити транспортування лікарів, які, наприклад працюють у Хмельницькій інфекційній лікарні, але живуть у районах», — зазначила Оксана Ситницька.

До теми: У Хмельницькому закриють ринки, торгові центри і кафе

Також вона пояснила, що Кабмін поклав на Національну поліцію України зобов’язання забезпечити його розпорядження щодо закриття на час карантину закладів громадського харчування, торгово-розважальних центрів, закладів культури тощо. Саме правоохоронці повинні слідкувати як підприємці виконують наказ уряду й реагувати на порушення.

«Надалі можуть працювати заклади громадського харчування, які готують і доставляють їжу клієнтам. Проте вони повинні дотримуватися правил санітарної безпеки й санітарних норм. За цим має слідкувати Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів», — зазначила Оксана Ситницька.

До теми: Хмельничан закликають попередньо узгоджувати візити до медичних закладів

Також вона додала, що у випадку виявлення коронавірусу базовою залишається Хмельницька інфекційна лікарня, яка забезпечена необхідними засобами індивідуального захисту та медикаментами.

В Хмельницькій облдержадміністрації пообіцяли, що брифінги щодо виявлення та протидії коронавірусу на території області проводитимуться щоденно.

Нагадаємо, станом на 10-у годину 17 березня в України, крім окупованого Криму та непідконтрольних територій, зафіксовано сім лабораторно підтверджених випадків COVID-19: чотири у Чернівецькій області, один на Житомирщині (летальний) і два у Києві.

Згідно з картою поширення коронавірусу від Центру системних досліджень та інжинірингу при Університеті Джона Хопкінса, станом на 2:53 17 березня у світі зареєстровано понад 185 тисяч випадків інфікування коронавірусом. З них понад 80 тисяч 200 людей одужали, а 7 тисяч 330 — померли.

Також нагадаємо, що в Україні через COVID-19 Кабмін запровадив карантин з 12 березня до 3 квітня. Пізніше урядовці посилили карантинні заходи. Зокрема, з 17 березня заборонено проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад десять людей. Також зупиняється робота закладів громадського харчування, торговельно-розважальних центрів, фітнес-центрів, закладів культури. А з 18 березня й до 3 квітня — територією країни заборонено перевезення пасажирів автотранспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні. У трамваях, тролейбусах та автомобільному транспорті, в автобусах забороняється перевезення понад десяти пасажирів одночасно.

Крім того, 17 березня Верховна рада України прийняла закон спрямований на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби. У ньому передбачаються штрафи та навіть кримінальна відповідальність за порушення карантинних заходів. Також парламент проголосував за запровадження з 1 березня до 30 квітня податкових канікул для фізичних осіб-підприємців.

Читайте також: На Хмельниччині запрацювали «гарячі лінії» щодо коронавірусу

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую