ye-logo.v1.2
27 Травня, 2020

В облдержадміністрації сказали, коли, можливо, Хмельниччина отримає тест-системи на коронавірус

Суспільство 2004
«Хмельницька область також очікує на централізоване постачання державою експрес-тестів», — Оксана Ситницька
«Хмельницька область також очікує на централізоване постачання державою експрес-тестів», — Оксана Ситницька. Фото: автора

Вони дозволяють досліджувати аналізи пацієнтів у Хмельницькому.

Сьогодні, 19 березня, під час щоденного брифінгу заступниця голови Хмельницької облдержадміністрації Оксана Ситницька розповіла про ситуацію з виявленням коронавірусу COVID-19 на території краю та коли область отримає обіцяні тест-системи.

За словами Оксани Ситницької, Хмельницький обласний лабораторний центр закупив сто тест-систем для проведення аналізів на COVID-19. Вони дозволять не відправляти біоматеріал взятий у пацієнтів у Київ, а досліджувати його на місці для спростування чи підтвердження у них коронавірусу. Тест-системи мають надійти у лабораторний центр вже завтра, 20 березня.

«Їх доставка тривала довше, ніж ми очікували. Але вже цієї п’ятниці ми отримаємо тест-системи. Далі, впродовж тижня, має бути ще одна партія, - розповідає Оксана Ситницька. - Також ми очікуємо на централізоване постачання експрес-тестів від держави. Їх отримало вже одинадцять областей. Хмельниччина поки їх очікує».

До теми: Карантин у Хмельницькому: яка ситуація на продуктових ринках

За її словами, на момент проведення брифінгу в області залишалося 18 експрес-тестів для виявлення коронавірусу. Також Оксана Ситницька зазначила, що станом на 14-у годину 19 березня у Хмельницькій області не зафіксовано жодного випадку інфікування COVID-19. 

Нагадаємо, під час минулого брифінгу Оксана Ситницька розповіла, що Кабмін рекомендує ректорам вищих навчальних закладів під час карантину не виселяти студентів з гуртожитків. При потребі їх слід забезпечити їжею та медикаментами. Щодо харчових продуктів, то посадовець зазначила, що нині немає причин для їх панічного скуповування — харчів в області вдосталь.

За офіційною інформацією Міністерства охорони здоров’я України, станом на 16-у годину 19 березня в країні, крім окупованого Криму та непідконтрольних територій, зафіксовано 18 випадків COVID-19: десять у Чернівецькій області, два на Житомирщині, два на Київщині, один на Донеччині та три у місті Київ. З них два випадки мають летальний кінець.

Згідно з картою поширення коронавірусу від Центру системних досліджень та інжинірингу при Університеті Джона Хопкінса, станом на 13:33 19 березня у світі зафіксовано понад 222 тисячі 640 випадків COVID-19. Наразі понад 84 тисячі 500 людей одужали й понад 9 тисяч 110 — померли.

Читайте також: Через карантин весняний призов призупинили

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую