ye-logo.v1.2
21 Вересня, 2020

Карантин у Хмельницькому: яка ситуація на продуктових ринках

Суспільство 5013

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Хмельничани стали менше ходити на продовольчі ринки.

Від 17 березня у Хмельницькому, як і у всій Україні, через загрозу поширення коронавірусної інфекції зачинено магазини, ринки, салони краси та торгово-розважальні центри, заклади громадського харчування. Заборона не торкнулася лише аптек, продуктових маркетів та ринків, магазинів господарських товарів.

У перший день обмежень сайт «Є» перевірив деякі супермаркети в Хмельницькому, чи були там черги і чи спостерігався ажіотаж. Сьогодні ж, 19 березня, кореспонденти сайту відвідали два місцевих продовольчих ринки, аби дізнатися, чи не змінилися ціни на товари в період карантину, та які продукти користуються більшим попитом зараз серед хмельничан.

На ринку «Ранковому» сьогодні напівпорожньо. Ятки з продуктами працюють, але торговці всі, як один, скаржаться – покупців дуже мало. За словами продавців, їхня торгівля залежить у першу чергу від людей, які їдуть електричками, автобусами і тих, які добираються додому з речового ринку. Зараз «толкучку» закрили, транспорт майже не їздить, а місцеві переважно скупляються у супермаркетах або ж на центральному ринку.

Читайте також: У Хмельницькій міській раді розповіли, як найближчим часом буде організований рух громадського транспорту в місті.

«Спочатку трохи більше почали купувати крупи, а тепер людей немає. Базар порожній. Масово ніхто нічого не бере. Хоча ціни у нас не змінилися», - говорить продавець Юрій, демонструючи запаси гречки у кіоску.

Ажіотажу на крупи на ринку немає.
Ціни останнім часом не змінилися.
Хмельничан, які відвідують ринки, стало значно менше.

На овочі та фрукти на «Ранковому» ринку теж ажіотажу немає. За словами продавця Павла, товару вистачає, а от покупців стало менше. «У нас ціни майже не змінилися. Лише на кілька гривень виросли ціни на цибулю та цитрусові», - пояснює він.

Читайте також: Як карантин впливає на поширення коронавірусу.

Через карантин на Центральному овочевому ринку теж не так людно, як зазвичай. Ажіотажу не спостерігається біля жодного кіоску. Як розповідає контролер Центрального овочевого ринку Анатолій Хіміч, кілька днів тому, коли запровадили нові обмеження в країні, люди почали більше скуплятися продуктами. Зараз заспокоїлися.

«У нас на ринку все нормально. Правда, покупців зменшилося. Кілька днів тому було багато, всі запаслися продуктами і зараз на ринок не ходять. Скуплялися, в основному, крупами», - каже контролер.

На центральному ринку теж працюють лише ятки з продуктами та господарськими товарами.
Частина покупців та продавців на ринок одягають маски.

Продавці ж центрального ринку розповідають схожу ситуацію, як на ринку «Ранковий».

«Немає покупців. У тролейбуси по 10 чоловік пускають. Доїхати додому неможливо. Та й грошей в людей немає, у нас нічого не купляють. І вчора, і сьогодні не розпродалися, - заявляють продавчині у м’ясному павільйоні. - Ціни такі ж, які і раніше були. М'ясо свинини по 100 гривень, 90 гривень – лопатка, сало 35-50 гривень за кілограм» .

Повні вітрини і з курятиною на продовольчому ринку. «У нас сьогодні день завозу. У попередні дні більше скуплялися люди. А зараз по місту ходять чутки, що ринок закривається. Можливо, тому і не йдуть. До мене знайомі дзвонять, питають, а ринок вже закритий? – говорить продавець Серій Буйлов. - Та й важко добратися до ринку. Хто має гроші на таксі, то той може приїхати, а що робити іншим – ж незрозуміло».

У м'ясному павільйоні покупців не густо.
Продавці риби теж говорять, що ціни не змінилися.
Ціни на овочі та фрукти 19 березня теж без змін.
У молочному відділі продавці розповідають, що майже весь товар розпродали.

Водночас в адміністрації ринку наголошують, санітарних заходів вживають щодня. Дезіфікують прилавки, по декілька разів на день спецзасобами протирають ручки вхідних дверей та інформують продавців про правила дотримання «противірусної» гігієни.

« У понеділок в нас проходила дезінфекція. Наша лабораторія і працівники з ДСНС дезрозчином обробили павільйони, робочі місця. І кожного дня прибираємо, протираємо ручки дезінфікуючими засобами», - додає Анатолій Хіміч.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую