ye-logo.v1.2

Шахраї під час карантину пропонують «державну допомогу»

Суспільство 1101
Нацбанк закликав не реагувати на такі повідомлення
Нацбанк закликав не реагувати на такі повідомлення. Фото: ілюстративне з unsplash.com

Зловмисники масово розсилають смс-повідомлення від імені банків.

Новий вид шахрайства з’явився на фоні ситуації з коронавірусом. Шахраї розсилають смс-повідомлення від імені банків із пропозицією отримати нібито «державну допомогу». Для цього вони вимагають повідомити номер своєї платіжної картки, термін її дії та іншу інформацію. Про такий вид шахрайства повідомив Національний банк України.

«Зміст таких повідомлень може дещо відрізнятися, однак їхня мета однакова - отримання персональних данних про громадян і їхні платіжні картки», - застерегли у НБУ.

У зв’язку з цим громадян закликали не відповідати на такі повідомлення, не дзвонити за вказаним у них номером та не переходити за запропонованими шахраями посиланнями.

Як зазначається, у разі нарахування будь-яких пенсійних, соціальних або інших державних виплат (у тому числі обіцяної одноразової допомоги у розмірі 1000 гривень) банки не дзвонять клієнтам, не надсилають смс-повідомлення і не питають номер платіжної картки, термін її дії або інші персональні дані.

«Пам’ятайте! Працівники банків не мають права і повноважень запитувати ваші персональні дані, ПІН-коди до платіжних карт, динамічні коди підтверджень платежів і будь-яку іншу інформацію про ваші рахунки», - додали у Нацбанку.

Читайте також: Кіберполіція області зареєструвала випадки продажу неіснуючих масок і антисептиків через Інтернет

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую